تکلیف پروژه‌های ساختمانی غیرفعال روشن می‌شود؟

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: پروژه‌های ساختمانی غیرفعال و رها شده در تهران به صورت برخط، پایش، ساماندهی و تعیین تکلیف می‌شوند.

به گزارش رصد روز، حامد سلیمی در توضیح بیشتر گفت: با توجه به بررسی های میدانی صورت گرفته از سطح نواحی و کنترل آخرین وضعیت ساختمان‌های بلاتکلیف در سامانه شهرسازی و سامانه ناحیه محوری، شناسایی پروژه های ساختمانی رهاشده و غیرفعال به منظور ساماندهی و تعیین تکلیف آن ها امری ضروری است.

وی ادامه داد: از آنجایی که این بررسی‌ها از طریق تطبیق فرم چک لیست شرایط موجود ساختمان با مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و مقررات ملی ساختمان امکانپذیر است، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، نسبت به طراحی فرم جدید چک لیست شناسایی ساختمان‌های رها شده اقدام کرد.

سلیمی اضافه کرد: فرم جدید این چک لیست، در ابتدای بهمن سال جاری به منظور پیاده سازی در سامانه ناحیه محوری به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد و نحوه پیاده سازی آن، طی جلسه‌ای مشترک فی مابین نمایندگان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه و اداره کل معماری و ساختمان، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد پیاده سازی چک لیست مذکور و راهنمای آن در مراحل گودبرداری، پی سازی تا سفت کاری ذیل سامانه ناحیه محوری اجرایی شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار