ثبت رکورد کمترین میزان مصرف مواد نسوز در شرکت فولاد مبارکه

مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه گفت: تلاش مستمر کارکنان فولاد مبارکه از ابتدای بهره‌برداری تاکنون برای کاهش مصارف نسوز با ثبت رکورد ۵.۹۲ کیلوگرم بر تن مذاب در مهرماه سال جاری به بار نشست.  به گزارش رصد روز، غلامرضا کمالی، مدیر مرکز تع...

مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه گفت: تلاش مستمر کارکنان فولاد مبارکه از ابتدای بهره‌برداری تاکنون برای کاهش مصارف نسوز با ثبت رکورد ۵.۹۲ کیلوگرم بر تن مذاب در مهرماه سال جاری به بار نشست.
 به گزارش رصد روز، غلامرضا کمالی، مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه، ضمن اعلام این خبر گفت: رکورد قبلی ۶.۱۵ کیلوگرم بر تن مذاب و مربوط به فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ بوده است.

وی با بیان اینکه کاهش حداکثری مواد اولیه به‌ویژه انواع نسوزها در قیمت تمام‌شده محصولات نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، گفت: در راستای پیگیری مدیریت مصارف نسوز طبق شاخص‌های جهانی و ارتقای کیفیت این مواد، متناسب با افزایش و نیاز تولید، اقدامات متعددی از طرف مرکز نسوز و کارکنان آن در حال پیگیری و اجراست که یکی از نتایج چشمگیر آن ثبت رکورد مذکور است.

به گفته مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه کسب این رکورد ارزشمند به لطف خداوند متعال، حاصل تلاش و تعهد کارکنان سخت‌کوش مرکز تعمیرات نسوز و پیمانکاران مرتبط، تعامل و همکاری مؤثر واحدهای تولیدی و تعمیراتی ناحیه فولادسازی، اجرای صحیح دستورالعمل‌های بهره‌برداری، بازرسی‌های مداوم تجهیزات و همچنین همکاری واحد خرید مواد مصرفی در تأمین مواد نسوز باکیفیت است.

در پی کسب این موفقیت، برخی از کارشناسان و دست‌اندرکاران ذی‌ربط در این زمینه اظهارنظر کردند که سخنان ایشان را در ادامه می‌خوانیم.

رضا جهانشاهی، رئیس گروه فنی مرکز تعمیرات نسوز
مواد نسوز همواره یکی از اقلام عمده مصرفی در فرایند فولادسازی و ریخته‌گری مداوم محسوب می‌گردد که هرگونه نوسان در مقدار، کیفیت و قیمت آن مستقیما بر قیمت تمام‌شده فولاد تأثیرگذار است؛ بنابراین باید با بهبود مستمر و پیش‌بینی و تدارک به‌موقع مواد نسوز دائما هزینه‌های مواد نسوز را کنترل کرد.

مدیریت مصارف و هزینه‌ها از اهداف اصلی شرکت فولاد مبارکه جهت ادامه حضور موفق در بازارهای داخلی و جهانی است. با توجه به سهم تولید فولاد مبارکه در تولید فولاد کشور، کاهش مصارف مواد نسوز سهم بسزایی در رسیدن به این هدف خواهد داشت. در همین راستا، کیفیت نسوزهای مورد مصرف و هم‌زمان کنترل لحظه به لحظه فرایند فولادسازی و ریخته‌گری و تثبیت شرایط بهره‌برداری منجر به کاهش مصارف و هزینه‌های مواد نسوز می‌شود.

دست‌یابی به این افتخار ثمره تلاش و پیگیری مستمر تمامی کارکنان واحدهای واحد نسوز، ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، پیمانکاران و همکاران واحد خرید مواد مصرفی بوده است؛ ازاین‌رو از همه این عزیزان قدردانی می‌کنیم.

احمدرضا ایران‌پور، رئیس تعمیرات نسوز فولادسازی
در ادامه موفقیت‌های پی‌درپی شرکت معظم فولاد مبارکه، موفق شدیم این رکورد ارزشمند را در زمینه مصرف مواد نسوز ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم به ثبت برسانیم.

یکی از رسالت‌های بزرگ کارکنان شرکت کاهش هزینه‌ها و تولید اقتصادی است که هم‌زمان با سایر پارامترهای تولید پیگیری می‌شود و یکی از اقلام هزینه‌بر مواد نسوز است. این موفقیت مرهون زحمات شبانه‌روزی کارکنان همه واحدهای ناحیه فولادسازی، نسوز، خرید مواد مصرفی و شرکت‌های پیمانکار بوده است. امید است با تلاش و کوشش شبانه‌روزی بتوانیم گامی در راستای سربلندی و اعتلای کشور عزیزمان برداریم.

محمد فخری، رئیس تولید ریخته‌گری
با تشکر و قدردانی از زحمات و پیگیری‌های شبانه‌روزی کارکنان پرتلاش واحد نسوز که منجر به ثبت رکورد ارزشمند در مصرف ماهانه نسوز در مهرماه گردید، دستیابی به این رکورد را به کلیه کارکنان تولید واحد ریخته‌گری فولاد مبارکه تبریک عرض می‌کنم و از تلاش‌ها و مشارکت‌‌ ایشان در تحقق این امر مهم صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم.

امیرحسین مرادی، رئیس کوره‌های قوس الکتریکی
کسب رکورد مصرف نسوز در مهرماه ۱۴۰۱، حاصل تلاش و پیگیری شبانه‌روزی کارکنان تولید، نسوز، تعمیرات و دفتر فنی کوره‌های قوس الکتریکی است. امید است این روند موفقیت‌آمیز با حفظ شرایط ایمن استمرار یابد.

محمدمحسن رفیعیان، شیفت فورمن سرویس و ارسال پاتیل
خدمت همه همکاران زحمت‌کش و پرتلاش در واحد نسوز که با همدلی و عزم و اراده ستودنی و با کسب رکورد مصرف ماهانه در مهرماه توانستند گام مهم دیگری در راستای اهداف سازمان بردارند خداقوت می‌گویم و این موفقیت را به واحد نسوز و تمامی واحدهای مرتبط تبریک عرض می‌کنم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار