ثبت رکورد تاریخی تولید بریکت گرم در صبا فولاد خلیج فارس در فاصله یک ماه و نیم به پایان سال مالی جدید

ثبت رکورد تاریخی تولید بریکت گرم در صبا فولاد خلیج فارس در شرایطی رقم خورد که هنوز سال مالی این شرکت به پایان نرسیده و از ابتدای سال موضوعات مربوط به انرژی و توزیع مواد معدنی همواره دو چالش مهم برای واحدهای تولیدی بود.  به گزارش رصد روز، ...

ثبت رکورد تاریخی تولید بریکت گرم در صبا فولاد خلیج فارس در شرایطی رقم خورد که هنوز سال مالی این شرکت به پایان نرسیده و از ابتدای سال موضوعات مربوط به انرژی و توزیع مواد معدنی همواره دو چالش مهم برای واحدهای تولیدی بود. 

به گزارش رصد روز،  تولید سالانه ۵۵ میلیون تن محصولات فولادی در افق ۱۴۰۴ نیازمند استفاده از سبک نوین مدیریتی در لایه های مختلف تامین و تولید خواهد بود و در این میان نباید فراموش کرد که محدودیت های انرژی و مواد اولیه اگرچه دو چالش بزرگ برای دستیابی هرچه سریعتر به چشم اندازهای توسعه و افزایش تولیدات است اما وزنه مدیریتی در چنین بزنگاههایی میزان اثربخشی خود را نشان می دهد که این مهم موجب شد گام بزرگ صبا فولاد خلیج فارس در ثبت رکورد جدید تولید بریکت گرم با بالا بردن میزان تولید در کنار افزایش بهره وری محقق شود.

ثبت رکورد تاریخی تولید بریکت گرم در صبا فولاد خلیج فارس

 

شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان نخستین کارخانه داخلی کشور در زمینه تولید بریکت گرم موفق شد تا با عبور از رکورد سالیانه تولید بریکت گرم گام مهمی را در جهت حرکت در مسیر ظرفیت نهایی خود بردارد.

احسان دشتیانه که از بهمن سال گذشته مدیریت این واحد تولیدی را در اختیار دارد در این باره گفت: بیشترین میزان تولید سالیانه بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) در صبا فولاد در سال مالی گذشته این شرکت، ۸۵۷ هزار و ۷۷۸ تن بود که در فاصله یک ماه و نیم به پایان سال مالی جدید رکورد تولید سالیانه قبلی با یک هزار و ۵۸۸ تن افزایش شکسته شد و به ۸۵۹ هزار و ۳۶۶ تن رسید.

لازم به ذکرست این رکورد که در ۱۳ آبان ۱۴۰۱ به ثبت رسید در شرایطی حاصل شد که موضوع توزیع مواد معدنی در زنجیره فولاد از ابتدای سال هنوز محل بحث مدیران واحدهای تولیدیست. احسان دشتیانه در این باره تصریح کرد: پیش بینی ما این است که تا پایان سال مالی صبا فولاد در پایان آذر ماه ۱۴۰۱ بتوانیم به رکورد تولید یک میلیون تن بریکت گرم در این شرکت دست پیدا کنیم و رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی در تولید سالیانه صبا فولاد محقق شود. مدیرعامل این واحد تولیدی همچنین از حمایت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و تلاش‌های مدیران، کارشناسان و کارگران زحمتکش صبا فولاد خلیج فارس در جهت رسیدن به حد نصاب جدید تولید در این شرکت، تشکر و قدردانی نمود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط