جدیدترین نرخ وام مسکن در تهران

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران، گفت: متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن نباید فراموش کند که در هنگام ثبت نام فاقد مسکن و یا زمین مسکونی باشد و چنانچه هر زمان سابقۀ مالکیت او محرز شود از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف خواهند شد.

به گزارش رصد روز، حسین جنتی اظهار داشت: نرخ وام مسکن تنها در استان تهران ۲۰۰ میلیون تومان است و در سایر شهر‌های تهران همانند استان‌های دیگر ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

وی افزود: در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در استان تهران با توجه به همکاری بانک‌های عامل بهتر شده است، اما همچنان در این شهروندان تهرانی با مشکل در بانک‌ها مواجه هستند.

به گفته وی متقاضیان دریافت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای تهران و ۱۰۰ میلیون تومان برای سایر شهر‌های این استان باید در سامانه saman.mrud.ir نام‌نویسی و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند.

او می‌گوید: تمامی متقاضیان و مستأجران باید در سامانه املاک و اسکان اطلاعات خود را ثبت کنند و قرارداد آن‌ها معتبر و دارای کد رهگیری باشد.

جنتی با بیان اینکه متقاضی باید متأهل و یا خانم مجرد سرپرست خانوار باشد و حتما باید دارای کد رهگیری باشد و دریافت کننده وام ودیعه باید اجاره‌نامۀ رسمی یا اجاره‌نامۀ ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای رمز رهگیری باشد.

او گفت: متقاضی دریافت وام ودیعه نباید فراموش کند که در هنگام ثبت نام فاقد مسکن و یا زمین مسکونی باشد و چنانچه هر زمان سابقۀ مالکیت او محرز شود از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف خواهند شد.

جنتی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که تسهیلات ودیعه مسکن در حاشیه شهر تهران ۲۰۰ میلیون تومان است گفت: میزان تسهیلات در شهر‌های حاشیه تهران ۱۰۰ میلیون تومان است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار