جریان وام ۱۲۰ میلیاردی پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس برای تامین مالی هزینه‌های جاری خود و با سپرده ۳۵۰ میلیارد تومانی حاصل از پذیره‌نویسی، وام ۱۲۰ میلیارد تومانی دریافت کرده است که رئیس سازمان خصوصی‌سازی این فرآیند را عادی و سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عنوان کرد. به گزارش رصد روز...

باشگاه پرسپولیس برای تامین مالی هزینه‌های جاری خود و با سپرده ۳۵۰ میلیارد تومانی حاصل از پذیره‌نویسی، وام ۱۲۰ میلیارد تومانی دریافت کرده است که رئیس سازمان خصوصی‌سازی این فرآیند را عادی و سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عنوان کرد.

به گزارش رصد روز، حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی درمورد وام ۱۲۰ میلیارد تومانی پرسپولیس از یک بانک با ضمانت سپرده ۳۵۰ میلیار تومانی که از محل پذیره‌نویسی کسب کرده است، اظهار کرد: این موضوع در کمیته مصارف تصویب شده است. در واقع از آنجاکه پول حاصل از پذیره‌نویسی باید صرف سرمایه‌گذاری بلندمدت شود، تا زمانی که سرمایه‌گذاری بلند مدتی تصویب نشده باشد، پول باید صرف سرمایه گذاری کوتاه مدت شود تا از پول پذیره‌نویسی سود کسب شود.

بخش هایی از گفت و گوی قربانزاده را در ادامه می بینید:

*زمانی که پول را در بانک سپرده‌گذاری می‌کنند، بانک چند پیشنهاد مختلف از جمله ارائه ضمانت‌نامه، تسهیلات، سود ماهانه و…را ارائه می‌کند و باشگاه‌ها می توانند سود را صرف امور جاری کنند. اگر تسهیلاتی هم اخذ می‌کنند می توانند با تصویب کمیته مصارف از آن استفاده کنند.

*پس از فروش ۱۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس در فرابورس، حدود ۳۵۰ میلیارد تومان از این محل به حساب این باشگاه واریز شد و قرار بود این پول زیر نظر کمیته‌ای سه نفره متشکل از نماینده سازمان خصوصی‌سازی، وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس هزینه شود.

*درباره این موضوع یک مقام آگاه در باشگاه پرسپولیس، اعلام کرد که این باشگاه با ضمانت سپرده ۳۵۰ میلیاردی خود نزد یکی از بانک‌ها، از این بانک  ۱۲۰ میلیارد تومان وام اخذ کرده تا هزینه‌های جاری خود را پرداخت کند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار