جریمه نجومی محیط زیست برای فولاد مبارکه اصفهان / تناقض شعار و عمل مدیران فولاد + سند

به گزارش اختصاصی رصد روز ، در حالیکه حال و روز شهرهای صنعتی ایران اصلاً مناسب نیست و آلاینده های صنعتی در این شهرها جولان می دهند و بسیاری از فعالان محیط زیستی نسبت به ادامه چنین فعالیتهایی هشدار داده اند اما هنوز تعدیلی در این موضوع صورت نگرفته و بررسی ها نشان میدهد که در برخی از شرکتهای بزرگ و نامدار وضعیت رو به وخامت گذاشته است. فولاد مبارکه اصفهان با همه شعارهایی که در زمینه محیط زیست می دهد همچنان یکی از آلاینده هاست اما حضور پر رنگ این واحد تولیدی در رسانه ها مانع از پرداخت درست به این مسئله حیاتی و قابل اهمیت شده.

بررسی ها نشان می دهد جرائم محیط زیستی فولاد مبارکه در ۹ ماهه سال قبل نسبت به پایان سال ۹۹ افزایش ۴۶ درصدی داشته که این موضوع در تباین با شعارهای زیست محیطی این واحد تولیدی است.

جرائم محیط زیستی فولاد مبارکه

اهمیت پرداختن به این مسئله با توجه به شرایط حاکم بر شهرهای صنعتی و تبعات جدی آن بر سلامت افراد است که بی توجهی به آن میتواند نتایج تلخی را به همراه داشته باشد.

اگرچه فولاد مبارکه برخی از طرحهای زیست محیطی را در دستور کار قرار داده اما نکته ای که نباید فراموش اینجاست که کل هزینه طرحهای زیست محیطی این شرکت به بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان نمی رسد در حالیکه هزینه جرائم محیط زیستی آن به بیش از ۱۵۵ میلیارد تومان می رسد.

طرح های زیست محیطی

از ادعا تا عمل

 

هیچ کس منکر خدمات این شرکت در صنعت کشور نیست اما با چنین روندی چه نمره ای را میتوان به آن داد؟ بسیاری از کشورهای صنعتی که هم ظرفیت و هم دانش تولید ورقهای فولادی با کیفیت را دارند و در بسیاری از صنایع مانند خودروسازی جزو تاپ ترین ها هستند به واسطه بحث های زیست محیطی از این کار امتناع کرده و به واردات آن مشغولند اما در کشورمان که در روزهای اخیر به شدت درگیر مسئله آلایندگی در شهرهای صنعتی است هنوز راهکار مؤثر برای در نظر گرفته نشده و باید اذعان کرد که ادامه این مسیر اصلا خوشایند نیست.

همه این اتفاقات در شرایطی برای فولاد مبارکه رخ می دهد که به کرات مدیران آن شعارهای زیست محیطی داده اند و کافیست دو کلیدواژه فولاد مبارکه و محیط زیست جستجو شود آنوقت نتایجی مشاهده خواهد شد که گویی این شرکت فولادی مبرا از هر سطح از آلایندگی است که یقیناً این مصداق بارز تناقض شعار و عمل است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا