لینک کوتاه مطلب

جزئیات بورس امروز ۱ تیر ۱۴۰۰ / افزایش ارزش معاملات

به گزارش رصد روز ، جزئیات بورس امروز ۱ تیر ۱۴۰۰ از اخبار خوبی حکایت می کند افزایش ارزش معاملات در کنار سبزپوش شدن شاخص همگی بورس فردا را نیز برای فعالان جذاب کرده است.

بورس اوراق بهادار تهران که بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری روند رو به رشدی پیدا کرده است، امروز هم در پایان معاملات با رشد ۱۸ هزار و ۲۳۱ واحد به رقم یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۸۹۵ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۳۱۵۵ واحد به رقم ۳۷۳ هزار و ۱۸۳ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۴ میلیون و ۷۳۶ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۰.۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۳۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۷ هزار و ۲۷۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که به بیش از ۲۲۳۹ میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم ارزش معاملات دو بازار به ۹.۵ هزار میلیارد تومان رسید.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند که نشان از رشد شاخص‌ها دارد، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ‌ارزشی هر کدام یک و نیم درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۸۵ درصد تقویت شدند.

 

جزئیات بورس امروز ۱ تیر ۱۴۰۰

 

شاخص آزاد شناور ۱.۲ درصد رشد کرد شاخص بازار اول بورس ۱.۸ درصد افزایش یافت شاخص بازار دوم بورس ۱.۲ درصد رشد کرد.

  جزئیات بورس امروز 27 شهریور 1400 / کاهش 38 هزار واحدی شاخص کل

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل پتروشیمی خلیج‌فارس،‌ملی مس، فولاد مبارکه، بانک ملت، گل‌گهر، ایران‌خودرو، پالایش نفت اصفهان بودند.


وضعیت امروز پالایش یکم

خریداران پالایش یکم هنوز با گذشت ۹ ماه با ۲۹ زیان همراه هستند، هر واحد این صندوق از سوی دولت به ۱۰ هزار تومان فروخته  و قرار شد که با تخفیف ۳۰ درصدی باشد،‌اما هنوز با گذشت ۹ ماه به ۷۱۹۸ تومان معامله می‌شود که با ۲۹ درصد زیان همراه است.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل ۱۰۹ واحد رشد کرده و به رقم ۱۷ هزار و ۴۲۸ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و ۱۵۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱.۴ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۶۰ فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان،‌صنعتی مینو، ذوب‌آهن، فرابورس و بیمه پاسارگاد به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد توزیع داروپخش بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

به گزارش فارس،‌با توجه به رونق شاخص بورس سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که سرمایه‌گذاری در بورس حتما از محل پس‌انداز و در یک فرآیند درازمدت حداقل یکساله انجام شود و بورس همواره همراه ریسک و نوسان است که باید به گونه‌ای سرمایه‌گذاری کرد که ریسک سرمایه‌گذاری حداقل و بازدهی آن به حداکثر برسد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا