تاریخ انتشار این مطلب 1400/02/13 - 10:14:45

جزئیات بورس امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰/ ریزش مجدد شاخص و ناامیدی سهامداران از بازار

به گزارش رصد روز، شاخص کل بازار امروز هم روندی نزولی را طی کرد و با ۱۳ هزار و ۵۹۰ واحد (۱٫۱۵ درصد) ریزش در محدوده یک میلیون و ۱۶۷ واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن هم با هزار و ۴۶۷ واحد منفی در ارتفاع ۴۲۳ هزار و ۱۸ واحد قرار گرفت. ارزش معاملات امروز به یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسید. تعداد معاملات هم ۲۱۶ هزار و ۷۰۴ بار و حجم معاملات ۲ میلیارد و ۳۵۸ میلیون برگه سهم بود.

برترین گروه‌های صنعت امروز گروه‌های بانکی‌، فلزات اساسی،شیمیایی و چند رشته‌ای صنعتی بودند. بیشترین تقاضا در بازار امروز را هم سهم‌های «وبصادر»، «سپاس» و «پارند» به ثبت رساندند. همچنین بیشترین افزایش قیمت را امروز «وپخش»،«ساراب» و «وساخت» به ثبت رساندند در نهایت هم پرتراکنش‌‎ترین نمادها امروز «وبملت»،«ثامید» و «شستا» بودند.

کارشناسان بازار سرمایه در خصوص بازار امروز معتقدند، در روزهای آینده و تا مشخص نشدن وضعیت مذاکرات و به تعادل نرسیدن قیمت دلار تغییری در روند بازار صورت نمی‌گیرد. اما گروه‌های بانکی و فلزات اساسی می‌توانند پیش‌رو باشند.

 


در جریان معاملات امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ بیشترین تاثیر منفی را در شاخص «فارس»، «فولاد»، «فملی» و «شستا» داشتند و بیشترین تاثیر مثبت را «وپاسار» و «وبملت» در شاخص گذاشتند.

 

 

 

صندوق‌های دولتی هم امرز روند مطلوبی نداشتند. صندوق واسطه‌گری مالی یکم با نماد معاملاتی «دارایکم» امروز در قیمت ۱۳ هزار و ۴۹۸ ریال بسته شد که نسبت به روز قبل کاهش ۰٫۶۸ درصدی داشت. عمده خریداران دارایکم سهامداران حقیقی بودند که ۹۸٫۹ درصد از خریدها را انجام دادند.

صندوق پالایش یکم هم امروز منفی و نزولی به کار خود پایان داد این صندوق با افتی نزدیک به ۲ درصد در قیمت ۶ هزار و ۸۸۱ ریال بسته شد. این در حالی است که قیمت پایانی این صندوق همچنان ۱۲ درصد بالاتر از NAV خود است.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا