جزئیات جدید از فرار اشرف غنی به آمریکا

به گزارش رصد روز، در جریان فرار اشرف غنی از افغانستان، بیشتر محافظان ویژه رئیس جمهور از کاخ ریاست جمهوری اخراج و به وزارت دفاع این کشور فرستاده شدند.

به گزارش کابل نیوز ، اشرف غنی قبل از فرار، به پرسنل گارد ریاست جمهوری دستور داده بود که به وزارت دفاع بروند و امنیت را تأمین کنند زیرا او برای سخنرانی به آنجا خواهد رفت.

بنابراین تعداد کمی از نیروهای او در قصر باقی ماندند، وی سپس درخواست بالگرد کرده و برای فرار راهی فرودگاه می‌شود.

گفته می شود اشرف غنی سعی کرده است با سه خودرو مملو از دلار را قاچاق کند اما موفق به این اقدام نشد.

برخی منابع رسانه‌ای ادعا کردند که «اشرف غنی» رئیس‌جمهور سابق افغانستان بعد از خروج از این کشور، اکنون در عمان است و احتمالا به آمریکا برود.

چند منبع رسانه‌ای از قبیل «ایندیا تودی» روز دوشنبه (امروز) در گزارشی‌های جداگانه ادعا کردند که اشرف غنی رئیس‌جمهور سابق افغانستان احتمالا به آمریکا سفر می‌کند.

 ایندیا تودی گزارش داد: «اشرف غنی رئیس‌جمهور سابق افغانستان بعد از اینکه روز گذشته هواپیمای او اجازه فرود در تاجیکستان نیافت، اکنون در عمان حضور دارد و احتمالا به ایالات متحده برود».

طبق گزارش این رسانه، «حمدالله محب» مشاور سابق امنیت ملی دولت افغانستان هم در هواپیمای حامل اشرف غنی حضور دارد.

علاوه بر ایندیا تودی برخی خبرنگاران رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم مدعی شده‌اند که اشرف غنی در عمان حضور دارد و احتمالا مقصد بعدی سفر او آمریکا باشد.

پیش از این در خبرها آمده بود که اشرف غنی بعد از استعفا از مقام ریاست جمهوری، با هواپیما به تاجیکستان رفت اما وزارت خارجه این کشور، حضور هواپیمای حامل غنی در تاجیکستان را تایید نکرد.

به دنبال گمانه‌زنی‌ها درباره حضور اشرف غنی در تاجیکستان، برخی رسانه‌ها خبر دادند که رئیس‌جمهور سابق افغانستان وارد ازبکستان شده اما معلوم نیست مقصد بعدی سفر او چه کشوری باشد.

بسم الله محمدی، وزیر دفاع وقت افغانستان گفته است که غنی به این کشور خیانت کرده است.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا