جزییات دو پذیره‌ نویسی جدید در فرابورس اعلام شد

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، پذیره‌نویسی تعداد ۲ میلیارد سهم از سهام در دست انتشار شرکت تامین سرمایه خلیج فارس (سهامی عام در شرف تأسیس) با نماد «تفارس» از طریق بازار سوم فرابورس ایران، به روش ثبت سفارش و با قیمت اسمی ۱۰۰ تومان از امروز (شنبه ۸ آبان‌ ماه ۱۴۰۰) آغاز شد.

زمان ثبت سفارش پذیره‌نویسی «تفارس» از ساعت ۰۹:۰۰ تا ساعت ۱۱:۰۰ اعلام شد که این ساعت تا ساعت ۱۲ تمدید شده است.

«آواپارس» نیز امروز ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ پذیره‌نویسی می‌شود که ارزش اسمی هر سهم «آواپارس» ۱۰۰ تومان است. همچنین دوره ثبت سفارش پذیره‌نویسی آوا پارس از ساعت ۱۱:۰۰ لغایت ۱۳:۰۰ است.

سرمایه شرکت بیمه اتکایی نیز، پنج هزار میلیارد ریال است که تاسیس‌کنندگان، سه هزار و ۵۰۰ میلیارد آن را تعهد و ۷۰درصد آن، معادل دو هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال را به ‌صورت نقدی پرداخت کرده‌اند. همچنین یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال توسط پذیره‌نویسان تعهد شده که ۷۰درصد مبلغ مذکور معادل یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال به ‌صورت نقدی در زمان پذیره‌نویسی تأمین خواهد شد.

پذیره‌نویسی به روش ثبت سفارش

پذیره‌نویسی سهام به روش ثبت سفارش، مشابه با عرضه اولیه سهام به روش ثبت سفارش انجام می‌شود. سهمیه خرید سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی برای پذیره‎نویسی این ‌دو شرکت به معنای تخصیص قطعی این سهمیه‌ها نیست، بلکه مانند عرضه‌های اولیه، سهام منوط به تعداد مشارکت‌کنندگان در روز عرضه و مطابق نحوه تخصیص در روش ثبت سفارش خواهد بود.

15018909_874

15018908_164

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا