جنجال ثبت نام وحید حقانیان در انتخابات ریاست جمهوری+ عکس

عکسی از وحید حقانیان در زمان ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری که با قطع برق سالن ثبت‌نام کاندیداها در وزارت کشور همزمان شد در فضای مجازی پربازدید شده است.

به گزارش رصد روز، عکسی از وحید حقانیان در زمان ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری که با قطع برق سالن ثبت‌نام کاندیداها در وزارت کشور همزمان شد در فضای مجازی پربازدید شده است.

سید وحید حقانیان (زاده ؟) که بیشتر با عناوین «سردار وحید» و «آقای وحید» شناخته شده‌است؛ نظامی ایرانی است که سال‌ها به‌عنوان معاون امور ویژه دفتر سید علی خامنه‌ای فعال بود. وب‌سایت‌های خبری بین‌المللی فارسی زبان، از وی به‌عنوان «دست راست و مباشر» اصلی سید علی خامنه‌ای یاد می‌کردند. وی معاون اجرایی بیت رهبری است. حقانیان در ۱۳ آبان ۱۳۹۸ در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت.

زندگی‌نامه
تنها اطلاعات تقریباً تأییدشده‌ای که دربارهٔ گذشته وحید حقانیان وجود دارد این است که اصالتی اصفهانی دارد. او هم‌اکنون در همسایگی دیوار به دیوار محمد محمدی ری‌شهری و محمد محمدی گلپایگانی زندگی می‌کند. او از معدود پاسدارانی است که بدون داشتن سابقه نظامی به سرعت پس از عضویت در سپاه دارای منصب فرماندهی می‌گردد، چرا که در سال ۱۳۶۴ وی فرمانده گشت‌های انتظامی امنیتی سپاه پاسداران در تهران موسوم به گشت ثارالله می‌گردد. فرماندهی گشت ثارالله آن سال‌ها در مجاورت کاخ سعد آباد تهران در پادگان امام علی بوده‌است و نکته جالب دیگر آن که وحید از جمله افرادی بوده‌است که بسیاری به شوخی آن را جزو املاک آن پادگان می‌نامیده‌اند، چرا که این پادگان در گذر سال‌ها در بین نیروهای سپاه چندین بار تغییر کاربری داده‌است و وحید حقانیان همچنان در آن پادگان مشغول خدمت بوده‌است؛ و در همین پادگان بود که سرنوشت وی رقم خورده‌است. وی گرچه مأموریت خطیر و مهمی در تهران داشته‌است اما در جبهه‌های جنگ نیز حضور داشته و در سال ۱۳۶۶ در عملیات بیت‌المقدس ۳ به‌شدت از ناحیه شکم و پا مجروح می‌گردد که اثرات آن هنوز در هنگام راه رفتن وی مشهود است.

فعالیت‌های سیاسی
او در مراسم تنفیذ دور دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، در میان تعجب همگان، حکم تنفیذ را به سید علی خامنه‌ای تحویل داد تا او آن حکم را به احمدی‌نژاد تحویل دهد. این کار معمولاً توسط رئیس‌جمهور قبلی یا رئیس مجلس خبرگان یا افرادی در رده‌های مشابه انجام می‌گرفته‌است.
وی در مراسم تحلیف احمدی‌نژاد در مجلس شورای اسلامی حضوری بسیار پررنگ داشت و در ردیف اول مجلس دقیقاً در مرکز فرماندهان رده اول نظامی قرار داشت به‌طوری‌که به نظر می‌رسید او دارای مقام بالاتری از تمام نظامیان حاضر -نظیر فیروزآبادی و جعفری- است.
احتمال می‌رود «آقای وحید» مورد اشاره در خاطرات ابوالفضل فاتح، مسئول کمیته رسانه و تبلیغات ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی، از روز انتخابات ریاست جمهوری در ۲۲ خرداد نیز کسی جز سردار وحید نباشد.
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سید روح‌الله خمینی در نامه‌ای که به سید حسن خمینی نوشته و طی آن گزارشی دربارهٔ سیر اجرایی مراسم بیست‌ویکمین سالگرد ارتحال سید روح‌الله خمینی ارائه داده، به تماس تلفنی خود با سردار وحید در ایام نوروز ۸۹ و نقش مهم او در جلسات برگزاری مراسم سالگرد، اشاره کرده‌است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار