حجت الله عبدالملکی: رابطه مستقیم وزیر تعاون با شستا قطع شود

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم معارفه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در این سازمان باید سلسله مراتب رعایت شود و رابطه مستقیم وزیر با شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی قطع شود.

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به اینکه باید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از نظر قانونی این انتصاب را تصویب کنند، فعلا میرهاشم موسوی به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب و به جای مصطفی سالاری مشغول به کار می‌شود و در اولین جلسه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی مصوبه هیات امنا و طی مراحل قانونی انجام می‌شود.

وی افزود: در سازمان تامین اجتماعی سلسله مراتب باید رعایت شود، متأسفانه در ۱۵ سال گذشته شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، شستا که زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی است مستقیم با وزیر کار می‌کردند، باید از این پس این سلسله مراتب رعایت شود و شستا با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کار کند و اگر وزیر هم کاری با شستا داشت، از طریق مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی باید اقدام شود.

عبدالملکی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی با بیش از ۵۰ درصد مردم کشور در ارتباط است، گفت: اموال این سازمان متعلق به مردم و حق‌الناس است که صاحبان آن کارگران، کارفرمایان و شرکای اجتماعی هستند و ما باید با تحول و افزایش بهره‌وری نسبت به امانت‌داری اموال مردم اقدام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شاخص‌های مهم مورد انتظار در مدیریت جدید را تحول و جهش خدمات به مردم و همچنین کارآمدسازی مدیریت و افزایش بهره‌وری دانست و گفت: ما قائل به رعایت سلسله مراتب در سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی همچنین ۵ ویژگی انقلابی بودن، کارآمدی، دست‌پاک بودن، فسادستیزی و مردمی بودن را از ویژگی‌های مدیران دانست و گفت: دولت سیزدهم تاکید دارد همه مدیران بر اساس این ۵ شاخص انتخاب شوند.

عبدالملکی همچنین گفت: با توجه به اینکه بعضی از مقررات کم‌فایده بوده و باعث اذیت و آزار مردم می‌شوند باید ظرف سه ماه حجم ضوابط غیرضرور کاهش پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تمرکززدایی اختیارات را از دیگر سرفصل‌ها عنوان کرد و گفت: در استان‌ها برخی از مدیران کارآمدتر هستند و باید اختیارات به مدیران استانی و شهرستانی واگذار شود.

وی سرپرست جدید سازمان تامین اجتماعی را فردی دانست که ۱۲ سال سابقه مدیریت در وزارت رفاه سابق و همچنین صندوق بیمه عشایر و روستائیان دانست و افزود: وی همچنین در حوزه رفاه و تامین اجتماعی از صاحب‌نظران کشور به شمار می‌رود.

در ادامه این مراسم از خدمات مصطفی سالاری مدیرعامل سابق تامین اجتماعی تقدیر شد و حکم سرپرستی میرهاشم موسوی در سازمان تامین اجتماعی اهدا شد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا