حضور مدیر عامل بانک توسعه تعاون در هفتمین دوره همایش ملّی کار

مدیر عامل بانک توسعه تعاون و عضو هیات مدیره بانک در هفتمین دوره همایش ملّی کار حضور یافتند.

 

به گزارش رصد روز  ،  محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون و محمد جعفر ایرانی عضو هیات مدیره بانک و تعدادی از مدیران بانک در هفتمین دوره همایش ملّی کار حضور یافتند.

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفتمین دورههمایش ملّی کار اظهار کرد: این همایش یک کرسی نظریه‌پردازی عالی بین شرکای اجتماعی اعم از نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و دولت در حوزه کار و تولید کشور با هدف تحقق شعار سال (مهار تورّم، رشد تولید) مقام معظم رهبری است.

مرتضوی با بیان این‌که اقتصاد موفق با ترکیب دانش و فناوری مسیر می‌شود، افزود: ستون فقرات اقتصاد کشور، اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی رشد بهره‌وری در تولید را لازمه رشد اقتصادی ۸ درصدی عنوان کرد و گفت: حلقه وصل و نیروی محرکه رشد اقتصادی ۸ درصدی تعامل مثبت کارگران و کارفرمایان است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: اکنون در کشور زیرساخت‌های ارتقای بهره‌وری و رشد تولید در حوزه‌های فرهنگی و انرژی و ارتباطی فراهم است.

وی با بیان این‌که دیپلماسی بین‌المللی دولت سیزدهم، نوید رشد اقتصادی در آینده نزدیک را می‌دهد‌، افزود: عضویت در پیمان شانگهای و ارتباط مؤثر با همسایگان در دستور کار دولت مردمی سیزدهم قرار دارد.

مرتضوی، توسعه دیپلماسی اقتصادی را مقدمه مانع‌زدایی از رشد تولید دانست و گفت: دولتمردان باید حلقه وصل کارگران و کارفرمایان باشند.

وی، بهبود وضعیت صندوق‌های بازنشستگی را تضمین‌کننده آتیه کارگران دانست و افزود: نظام خدمات رفاهی و بهداشتی در دولت مردمی سیزدهم ارتقا پیدا می‌کند.

مرتضوی از راه‌اندازی سامانه ملّی اعتبار خبر داد و گفت: اعتبار کارت کالا‌برگ سه دهک اول درآمدی با اولویت خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) با خرید ۷۰ درصدی کالا در ۹ الی ۱۱ قلم کالا از ابتدای خرداد‌ماه به شرط خرید کالا افزایش ۲۰ درصدی پیدا می‌کند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا