حضور ناگهانی اندی در یک عروسی ایرانی+ ویدیو

سریال اکازیون یک کمدی خانوادگی با حضور بازیگران برجسته همچون هادی کاظمی، ایمان صفا و غلامرضا نیکخواه است.

به گزارش رصد روز، سریال اکازیون یک کمدی خانوادگی با حضور بازیگران برجسته همچون هادی کاظمی، ایمان صفا و غلامرضا نیکخواه است. در قسمت جدید این سریال پربیننده اندی، خواننده مطرح لس‌آنجلسی برای اجرا در یک عروسی به تهران آمده است.

آندرانیک مددیان  ملقب به اندی (به ارمنی: Անդրանիկ Մադադյան؛ زادهٔ ۲ اردیبهشت ۱۳۳۷)، خوانندهٔ ایرانی است. او نخستین خوانندهٔ ایرانی دریافت‌کننده مدال افتخار جزیره الیس است. در ژانویه ۲۰۲۰، ستاره‌ای با نام او در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود در لس آنجلس به آدرس: ۶۸۱۰ Hollywood Boulevard,[۵][۶][۷] نصب شد.

زندگی‌نامه

اندی در ۲ اردیبهشت ۱۳۳۷ در خانواده‌ای مسیحی ارمنی در تهران به دنیا آمد. او نخستین گیتارش را در ۱۴ سالگی با چوب ساخت و به گفتهٔ خودش صداهای عجیب و غریب از آن درمی‌آمد. پسرخاله‌های او (سورن، گارنی، روبن) یک گروه موسیقی تشکیل داده و از آندرانیک هم دعوت به همکاری کردند. او نواختن گیتار را در آن گروه آغاز کرد. بعضی وقت‌ها نیز، خود، قطعاتی به زبان انگلیسی اجرا می‌کرد.وی در نوجوانی رشتهٔ موسیقی تحصیل کرده‌است

ساز تخصصی اندی گیتار بیس است. همچنین مدتی به‌همراه کامران یغمایی (برادر کورش یغمایی) در یک گروه موسیقی راک انگلیسی می‌خواندند.

در سال ۱۹۷۸ از سوی شرکت سی‌بی‌اس شعبهٔ تهران به او پیشنهاد قرارداد برای تهیهٔ آلبومی به زبان انگلیسی داده شد که به‌دنبال این پیشنهاد او عازم لس‌آنجلس شد. به‌دنبال سفر به ایالات متحده آمریکا علاقه وی به موسیقی بیشتر شد.

اندی با مؤسسه‌های امور خیریه و سازمان‌های حامیان صلح جهانی همکاری داشته‌است و همچنین با خواننده‌های سرشناسِ جهان، آهنگ‌هایی ضبط و منتشر کرده‌است.

اندی و کورُس

اندی کار حرفه‌ای خود را با کورُس شاهمیری آغاز کرد. هر دو از نوازندگان گیتار برای شهرام شب‌پره بودند که از آن گروه به تدریج خارج شدند. آن‌ها ۴ آلبوم با هم ضبط کردند. اما برای پیشرفت بیشتر از هم جدا شده و به تنهایی ترانه خواندند. با این‌حال، دوستی‌شان تا به امروز ادامه دارد.

ازدواج

اندی که سال‌ها با خواننده و مدل آمریکایی به نام شینی ریگزبی رابطه دوستی داشت و در بسیاری از ویدئو کلیپهایش شینی به عنوان مدل، رقصنده و همخوان دیده می‌شد؛ سرانجام در تاریخ ۱۱-۱۱-۲۰۱۱ میلادی با او ازدواج کرد.

ستاره شهرت هالیوود

 

با نشانِ گرامافون در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود اولین هنرمند ایرانی است که این نشان را به دست آورده‌است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط