حمایت جدی شبکه بانکی از تولید صادرات محور و بخش خصوصی در دستور کار است

به گزارش رصد روز، علی صالح آبادی، روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه  تبریز افزود: با توجه به اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از سوی دولت، شبکه بانکی تمام قد در خدمت رونق بخش تولید کشور به منظور توسعه صادرات و اشتغال‌آفرینی است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح برای جراحی اقتصاد کشور، اجتناب‌ناپذیر بود، اظهار داشت: تبیین این اقدام مهم دولت در راستای مقابله با قاچاق کالا برای مردم لازم و ضروری است.

رییس کل بانک مرکزی گفت: در زمان کنونی حضور جدی شبکه بانکی در صحنه اقتصادی استان‌ها بیشتر شده است و بانک مرکزی این رویه را با شدت و جدیت دنبال می‌کند.

صالح آبادی، با اشاره به اجرای طرح اصلاح نظام بانکی کشور، ادامه داد: این طرح شامل اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانکها، اصلاح رابطه بانک مرکزی با بانکها و اصلاح رابطه بانک ها با مشتریان است و بانک مرکزی اصلاح این روابط را به طور جدی پیگیری می کند.رییس کل بانک مرکزی گفت:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با انتقاد از سهم ناچیز استان از درآمدهای مالیاتی برخی شرکت های خصوصی مستقر در استان، خواستار افزایش حدود و اختیارات بانک های استانی شد.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، افزود: صندوق های بانک ها، منابع استانی را جذب می کنند ولی در اختیار مرکز قرار می دهند و این موضوع باعث کاهش منابع استانی و به تبع آن کاهش قدرت تسهیلات دهی بانک ها شده است.

وی با بیان اینکه بانکداری اسلامی در نظام جمهوری اسلامی نیز از دغدغه های مردم و تولید کنندگان است، اظهار داشت: در این راستا تشکیل شورای فقهی گام مهمی در تحقق این مهم است.

حجت الاسلام آل هاشم، با اشاره به طرح دولت در خصوص مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، ادامه داد: باید دست به دست هم داد تا از این گردنه نیز عبور کرد و اگر مردم در این زمینه به خوبی توجیه شوند و مضرات قاچاق کالا و ارز ترجیحی برای آن ها تبیین شود به طور قطع متوجه خواهند شد که این جراحی اقتصادی به نفع آنان بوده و با جلوگیری از قاچاق کالا رونق تولید در صحنه کشور روی خواهد داد.

به گزارش ایرنا، رییس کل بانک مرکزی به همراه جمعی از مدیران عامل بانک‌های کشور به منظور بررسی مسائل بانکی آذربایجان شرقی، صبح امروز وارد تبریز شده است.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا