حمایت فولاد مبارکه برای ساخت اولین دهکده المپیک کشور بعد از انقلاب اسلامی

image_pdfimage_print
به گزارش رصد روز، حسین زیبایی با اشاره به اینکه سالها ورزشگاه نقش جهان ناتمام مانده بود و وزارت ورزش هم توان مالی تکمیل این ورزشگاه را نداشت، اظهار کرد: ورزشگاه نقش جهان پس از ۳۰ سال با پیگیری مدیران شرکت فولاد مبارکه به سرانجام رسید. وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و تجهیز بستری را برای مشارکت در پروژه های نیمه کاره فراهم کردند و شرکت فولاد مبارکه در راستای تکمیل این ابرپروژه ملی اقدام کرد.

وی افزود: بودجه های دولتی کفاف تکمیل ابرپروژه ورزشگاه نقش جهان را نمی داد و این شرکت فولاد مبارکه بود که در راستای مسئولیت اجتماعی ساخت این ورزشگاه را تکمیل کرد تا به ازای هزینه ای که متقبل شده بود، از این مجموعه بهره برداری کند.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه در طرح جامع شهری برای آینده، این مجموعه به عنوان دهکده المپیک در نظر گرفته شده در سال جاری از طریق اداره ورزش و جوانان و شرکت فولاد مبارکه پیگیری‌هایی به عمل آمد تا ۱۷۰ هکتار از این مجموعه تحویل باشگاه فولاد مبارکه قرار بگیرد و برای احداث پروژه‌های جدید ورزشی مانند پیست دوچرخه سواری اقدام شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه سرانه ورزشی استان اصفهان پایین است و ورود شرکت فولاد مبارکه باعث شد تا زیرساخت های ورزشی کشور و سرانه ورزشی در استان اصفهان ارتقا یابد و یک مجموعه بزرگ استاندارد با ظرفیت ۷۵ هزار نفر برای رویدادهای ملی و بین المللی ساخته شود.

زیبایی با اشاره به قرارداد فی مابین وزارت ورزش و جوانان با شرکت فولاد مبارکه در راستای توسعه ورزشگاه نقش جهان بیان داشت: ورزشگاه نقش جهان ۳۰۰ هکتار زمین ورزشی دارد و به مدت ۴۵ سال در اختیار شرکت فولاد مبارکه قرار دارد.

تکمیل دهکده المپیک اصفهان توسط فولاد مبارکه

وی با اشاره به اهمیت جایگاه شرکت فولاد مبارکه در کشور و پایبندی این شرکت به مسئولیت های اجتماعی ابراز داشت: اصفهان دومین استان صنعتی کشور است و تعهد شرکت فولاد مبارکه در رسالت های اجتماعی باعث شده است تا مجموعه های ورزشی در سطح استانداردهای بین المللی در اصفهان توسعه پیدا کند.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش اصفهان با تاکید بر اینکه مسئولیت اجتماعی شرکت فولاد مبارکه در تکمیل ورزشگاه نقش جهان که ۲۵ سال مسکوت مانده بود، نمایان می شود، گفت: این ابرپروژه با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی بلاتکلیف بود و این شرکت و باشگاه فولاد مبارکه بود که در راستای مسئولیت اجتماعی توانست این پروژه را تکمیل کند و به عنوان یک ورزشگاه بین المللی به کشور عرضه کند.

وی افزود: تکمیل این پروژه دستاورد خوبی برای توسعه ورزش در ابعاد همگانی، قهرمانی خواهد بود چراکه استان اصفهان در رده های برتر ورزش قهرمانی قرار دارد و امیدواریم با پیگیری شرکت و باشگاه فولاد مبارکه این ابرپروژه تکمیل دهکده المپیک نهایی و به بهره برداری برسد.

زیبایی گفت: پروسه تکمیل دهکده المپیک پس از تایید شرکت توسعه و تجهیز پنج تا هفت ساله خواهد بود چرا که فازبندی شده پیش می رود و در این مرحله صرفا ۱۷۰ هکتار به شرکت فولاد مبارکه واگذار شده است تا با توجه به توافق های به عمل آمده در فاز اجرایی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: باشگاه فولاد مبارکه ظرفیت خوبی برای استان اصفهان است که در ابعاد همگانی و قهرمانی می تواند به رشد و توسعه ورزش استان یاری برساند و بر این اساس طرح اولویت بندی رشته های ورزشی استان اصفهان تعریف شده است که در سه دوره گذشته در ۱۰ رشته صاحب سهمیه شدیم و با ظرفیت دو باشگاه فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان می توان رشته های ورزشی المپیکی را تقویت کرد.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش اصفهان با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی در سالهای اخیر گفت: قطعا اگر شرکت فولاد مبارکه در ساخت ورزشگاه نقش جهان پیشگام نمی شد این پروژه امسال هم به بهره برداری نمی رسید.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

ایراسین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا