خانه رویایی بن سلمان در فرانسه+ عکس

در این مطلب به بررسی داستان خرید، بازسازی و معماری، دکوراسیون داخلی، تزیینات و تکنولوژی بی‌نظیر خانه رویایی بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی پرداخته خواهد شد.

به گزارش رصد روز، حاکمان شیخ نشین خلیج فارس علاقه خاصی به تجمل گرایی و ولخرجی برای رفاه و آسایش خود دارند. محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی هم از این قائده مستثنی نیست. عمارت اعیانی و  خانه رویایی بن سلمان  ولیعهد جوان عربستان در فرانسه مدتهاست که سوژه رسانه‌های مختلف دنیا شده است. بن سلمان، مالک یک قصر فرانسوی است که به عنوان گران‌ترین خانه جهان شناخته می‌شود. ملکی وسیع به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار که آخرین مورد از خریدهای گزاف شاهزاده سعودی است.

در این مطلب به بررسی داستان خرید، بازسازی و معماری، دکوراسیون داخلی، تزیینات و تکنولوژی بی‌نظیر  خانه رویایی بن سلمان  ولیعهد عربستان سعودی پرداخته خواهد شد.

داستان خرید خانه رویایی بن سلمان در فرانسه
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در  سال ۲۰۱۵  پس از ناکامی در خرید باشگاه منچستر یونایتد، مبلغ ۲۳۰ میلیون پوند (۲۷۵ میلیون یورو) را برای خرید قصر فرانسوی شگفت‌انگیزی، معروف به “کاخ لویی چهاردهم” پرداخت کرد، تا ناکامی‌اش جبران شود.

کاخ رویایی بن سلمان کجاست؟
خانه رویایی محمد بن سلمان در کشور فرانسه،  غرب شهر پاریس   و حد فاصل بین کاخ “ورسای” و “مارلی لو روی” فرانسه واقع شده است.

 

داستان بازسازی و سبک طراحی خانه رویایی بن سلمان
کاخ رویایی بن سلمان به سبک قلعه‌های قرن ۱۷ فرانسه طراحی شده و  ظاهری قرن هفدهمی  دارد. اما در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ بازسازی شده و در زیر این لایه ظاهری، یک سازه جدید و مدرن قرار گرفته است. عماد خاشقجی، برادرزاده عدنان خاشقجی، تاجر میلیاردر اسلحه این ملک را بازسازی کرده و داخل قلعه اصلی که متعلق به قرن نوزدهم بوده را با تجهیزات و وسائل امروزی قرن بیست‌ویکمی بازسازی کرده است.

 

معماری بی‌نظیر کاخ بن سلمان در فرانسه
خانه وسیع بن سلمان مساحتی حدود  ۵۰ هزار فوت مربع  دارد. باغچه این کاخ به تنهایی با زیربنای ساختمان کنگره آمریکا برابری می‌کند. این کاخ که “گران‌قیمت‌ترین خانه روی زمین” است، دارای یک زیرزمین برای ذخیره شراب به گنجایش ۳۰۰۰ شیشه، یک رقاص‌خانه و یک کلوپ شبانه خصوصی است. همچنین یک اتاق شیشه‌ای آکوایومی زیر آب با انواع ماهی‌ها در این عمارت طراحی شده است.

 

 

دکوراسیون رویایی خانه محمد بن سلمان
بلندای سقف گنبدی شکل سالن بزرگ خانه بن سلمان در فرانسه ۱۶ متر بوده و با نقاشی‌های زیبا روی گچ طراحی شده است.  درهای این قصر از طلا  بوده و پله‌های آن از ورقه‌هایی از طلا پوشیده شده‌اند. همچنین تابلوهای نقاشی بسیار گران‌قیمتی روی دیوارهای این کاخ مشاهده می‌شوند.

 

تکنولوژی بی‌نظیر خانه رویایی بن سلمان در فرانسه
کاخ ولیعهد عربستان سعودی از  تکنولوژی بالایی  برخوردار است. به صورتی که فواره‌ها، سیتسم صوتی، نورپردازی و سامانه تهویه مطبوع کل مجموعه از راه دور و توسط برنامه نصب شده بر روی آیفون بن ‌سلمان، قابل کنترل است.

 

و در آخر
در این مطلب داستان خرید، معماری، بازسازی و  دکوراسیون رویایی خانه بن سلمان  در فرانسه بررسی شد. این خانه که گران‌ترین خانه جهان محسوب می‌شود، در شرق شهر پاریس قرار دارد. عمارت بن سلمان دکوراسیون داخلی، امکانات و تزیینات بی‌نظیری مانند کلوپ شبانه، اتاق آکواریومی و درها و پله‌های طلاکاری شده دارد.

محمد بن سلمان آل سعود (زادهٔ ۳۱ اوت ۱۹۸۵) ولیعهد و نخست‌وزیر عربستان سعودی است. او همچنین به عنوان رئیس شورای امور اقتصادی و توسعه و شورای امور سیاسی و امنیتی فعالیت می‌کند. او پیش از گمارده شدن به نخست‌وزیری، از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۲ به عنوان وزیر دفاع عربستان سعودی فعالیت می‌کرد. او پسر هفتم سلمان بن عبدالعزیز آل سعود است. محمد بن سلمان حکومت پدرش را کنترل می‌کند و حاکم دفاکتوی عربستان سعودی قلمداد می‌شود.

محمد بن سلمان پس از تحصیل حقوق در دانشگاه ملک سعود ریاض، از طریق پدر ۸۱ ساله‌اش خیلی زود وارد چرخه قدرت شد. او در سال ۲۰۰۹ زمانی که ملک سلمان فرماندار ریاض بود، مشاور ویژهٔ پدرش شد. زمانی که پادشاه کنونی در سال ۲۰۱۲ ولیعهد شد، پسرش ریاست دیوان ولیعهد را برعهده گرفت و سال ۲۰۱۵ هم با رسیدن پدر به قدرت، وزیر مشاور و نیز رئیس شورای توسعه و اقتصاد شد؛ امری که از جمله برایش کنترل بر شرکت ملی نفت سعودی آرامکو را به ارمغان آورد.

بن سلمان اسلام واقعی را دین میانه‌رو و کثرت گرا می‌داند که نسبت به همه ادیان و فرهنگها و عقاید مردمان دنیا گشوده است. وی جداسازی جنسیتی را برخلاف سنت جامعه نبوی می‌داند که در آن مردان و زنان در جامعه مشارکت داشته‌اند.

وی در سال ۲۰۱۶م-۱۳۹۵ش از طریق مجلس اختیار دستگیری و بازجویی افراد را از کمیته امر به معروف و نهی از منکر عربستان (گشت ارشاد عربستان) سلب کرد. از آن پس این کمیته فقط می‌تواند با مهربانی به افراد تذکر بدهد و در صورت ادامه تخلفات بزرگ مشخصات آنها را به پلیس گزارش کند.

بن سلمان با ارائه چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی قصد خود برای بی‌نیاز کردن عربستان سعودی از درآمد نفت از طریق افزایش صادرات غیرنفتی و افزایش سرمایه‌گذاری و اشتغال و استفاده از موقعیت استراتژیک جغرافیایی به‌عنوان پل بین سه قاره تا سال ۲۰۳۰ را اعلام کرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط