خبر افزایش سرمایه کدام نمادها در کدال نشست

سامانه کدال میزبان چند اطلاعیه در خصوص افزایش سرمایه صادر کرده که این اطلاعیه‌ها به بخش‌های مختلف افزایش سرمایه شرکت‌ها مربوط می‌شود.

به گزارش رصد روز ، در چند روز اخیر سامانه کدال میزبان چند اطلاعیه درخصوص افزایش سرمایه بود. اطلاعیه‌هایی که به بخش‌های مختلف افزایش سرمایه شرکت‌ها مربوط می‌شود.

پیشنهاد هیات‌مدیره، ارائه درخواست به سازمان بورس، بررسی بازرس قانونی و تایید سازمان بورس از جمله فرآیند‌هایی است که شرکت‌ها درباره‌ افزایش سرمایه، درباره‌ آنها اطلاع‌رسانی می‌کنند.

ضمن اینکه شیوه‌های متفاوتی برای افزایش سرمایه شرکت‌ها وجود دارد. افزایش سرمایه از محل سود انباشته، تجدید ارزیابی، مطالبات انباشته، سهام حال شده و غیره از جمله این روش‌ها است. شرکت‌ها همچنین باید مصارف افزایش سرمایه را تعیین کنند. اصلاح صورت‌های مالی و اجرای پروژه‌های تازه از بیشترین مصارف افزایش سرمایه ها است.

بانک دی

بانک دی در نظر دارد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت و همچنین بهبود ساختار مالی بانک افزایش سرمایه دهد. پیشنهاد هیات‌مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده سرمایه از ۶۴۰ میلیارد تومان به ۲۵۵۰۰ میلیارد تومان است. بر این اساس بانک دی در پی افزایش ۵/ ۲۸۶ درصدی است و به همین منظور گزارش توجیهی هیات‌مدیره آماده شده است. حال باید منتظر ماند و دید که این پیشنهاد به تایید سهامداران، بازرس قانونی و سازمان بورس خواهد رسید یا خیر.

صنایع بسته‌بندی مشهد

این شرکت با نماد فبستم از ثبت افزایش سرمایه خود خبر داده است. در بخشی از این گزارش آمده: افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵۱.۸۹۱ میلیون ریال به‌مبلغ ۲۸۲.۷۱۱میلیون ریال (از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (مبلغ ۲۳۰.۸۲۰ میلیون ریال) در تاریخ ۱۹/ ۷/ ۱۳۹۹ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

این شرکت نیز با نماد زپاس در نظر دارد به منظور احداث گاوداری شیری ۱۵۰۰ راسی اقدام به افزایش سرمایه کند. قرار است سرمایه این شرکت از ۳۲.۵۳۴ میلیارد تومان به ۸۳.۶۶۱ میلیارد تومان افزایش یابد. افزایش سرمایه این شرکت از محل سود انباشته صورت می‌گیرد و گزارش توجیهی هیات‌مدیره برای اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی ارائه شده است.

ریخته‌گری تراکتور‌سازی ایران

این نماد در اطلاعیه‌ای از جلسه هیات‌مدیره به منظور تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۵۶,۳۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۹۱.۳۰۰ میلیون تومان (از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۳۵,۰۰۰ میلیون تومان) خبر داده است.

سیمان سفید نیریز

این شرکت با نماد سنیر در اطلاعیه‌ای با موضوع پیشنهاد هیات‌مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده درخصوص افزایش سرمایه از پیشنهاد افزایش سرمایه خبر داده است. پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به مبلغ ۲۳ میلیارد تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور خرید دارایی ثابت جهت حفظ تولید و اصلاح ساختار مالی صورت می‌گیرد. در این اطلاعیه گزارش توجیهی هیات‌مدیره جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارائه شده است.

 

 

 

 

 

دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

آخرین اخبار