خبر خوش برای بازنشستگان/ زمان پرداخت پاداش اعلام شد

image_pdfimage_print

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه از ۹ آذر پاداش خدمت بازنشستگان پرداخت می شود گفت: هر دستگاهی اسامی را بفرستد، پرداخت‌هایشان را انجام می‌دهیم.

به گزارش رصد روز،مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود بودجه سال ۱۴۰۲ در کمیسیون‌های مربوطه بررسی شده است چه زمانی به صحن دولت خواهد و چه زمانی به مجلس می‌رسد، گفت: کار کمیسیون تمام شده است. از یکشنبه هم بودجه به صورت دو شیفت صبح و بعدازظهر در صحن دولت بررسی می‌شود.

بخش هایی از گفت و گوی میرکاظمی را در ادامه می خوانید:

  • به دلیل این‌که امسال تبصره‌ها به کمیسیون رفت، دستگاه‌ها آمدند نقطه نظراتشان را گفتند و کمیسیون هم تا آنجا که امکان داشت، نظرات را اعمال کرد.
  • قوانین دائمی را جدا کردیم و  قرار است یه صورت جداگانه طبق یک لایحه  به مجلس شورای بدهیم. یعنی در قانون بودجه یکساله قانون دائمی را تغییر ندادیم.
  • جلساتی برای بررسی بودجه سال ۱۴۰۲ برگزار شد‌ و طی ۲‌ الی ۳ روز دستگاه‌ها  به صورت مرتب حضور پیدا کردند و نظرات‌شان را گفتند ان‌شاالله به دلیل این‌که در کمیسیون تخصصی بررسی‌ها صورت گرفت، در این دوره بررسی بودجه وقت کمتری در دولت خواهد گرفت.
  • بحث این‌بود که ابتدا برنامه بیاید اما به دلیل آن‌که نظر برگشت قرار شد رویبودجه کار شود ما روی هر دو؛ هم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ و برنامه توسعه هفتم همزمان کار می‌کنیم.
  • امیدواریم بحث بودجه باتوجه به این‌که در کمیسیون فرعی کارش به اتمام رسیده است و از سوی دیگر هم قرار است از روز یکشنبه در ۲ نوبت صبح و بعد ازظهر کار بررسی‌اش در دولت  شروع شود، در زمان خودش به مجلس برود.
  • بلافاصله هم بعد از این‌که بررسی احکام بودجه به اتمام برسد، بررسی احکام برنامه هفتم توسعه را به تدریج وارد دولت می‌کنیم.
  • ان‌شالله تا پایان آذرماه بودجه تقدیم  مجلس می‌شود زیرا امسال کمیسیونی تشکیل شد که بررسی در دولت را تسریع می‌کند.
  • پرداخت پاداش بازنشستگان از روز چهارشنبه ۹ آذرماه آغاز شده است و هر دستگاهی اسامی را بفرستد، پرداخت‌هایشان را انجام می‌دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا