خبر خوش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن

image_pdfimage_print

به فاصله یک هفته پس از شوک خبری بانک مسکن، وزیر راه از موافقت رئیس‌جمهوری با کاهش سود تسهیلات نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت:‌ متقاضیان را با حداقل قیمت خانه‌دار می‌کنیم.

به گزارش رصد روز،طرح نهضت ملی مسکن از سوی دولت برای حمایت مستاجران و افراد ضعیف جامعه که توان خرید خانه را ندارند برنامه ریزی و اجرا شد. ظرفیت سازی برای ثبت نام جدید نهضت ملی مسکن در کشور ایجاد شده است. باثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن شانس این را میتوان داشت که صاحب یکی از خانه های این طرح شد. ظرفیت سازی طرح نهضت ملی مسکن برای شهرهای جدید تهران هم ایجاد شده است. در ادامه می توانید آخرین خبر از در مورد نهضت ملی مسکن را بخوانید.

به فاصله یک هفته پس از شوک خبری بانک مسکن، وزیر راه از موافقت رئیس‌جمهوری با کاهش سود تسهیلات نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت:‌ متقاضیان را با حداقل قیمت خانه‌دار می‌کنیم.

هفته گذشته (۲۸ بهمن) رئیس اداره کل اعتبارات بانک مسکن با اعلام اینکه نرخ سود وام نهضت ملی مسکن از ۱۸ به ۲۳ درصد در قرارداد‌های جدید رسیده است، گفته بود: اقساط هر قراردادی که از هفته قبل امضا شده باشد، با نرخ جدید سود بانکی تعیین می‌شود

سعیدرضا کوهی با اعلام اینکه نرخ سود از طریق شورای پول و اعتبار اعلام می‌شود، گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، چون حد اعتباری دیده نشده بود از منابع داخلی بانک پرداخت می‌شد و نرخ آن ۱۸ درصد بود. اما نرخ سود به ۲۳ درصد تغییر کرده است.

وی با بیان “اقساط متقاضیانی که دارند تسهیلات پرداخت می‌کنند به ۸.۵ تا ۹ میلیون تومان افزایش خواهد داشت”، تصریح کرد:دوره بازپرداخت اقساط نهضت ملی مسکن ۲۰ ساله است. یک صحبتی شد که پرداخت این‌ اقساط به صورت پلکانی شود. چون نرخ سود بالا است فرمولش جواب نمی‌دهد یعنی طوری می‌شود که رِبح مرکب به وجود می‌آید و نمی‌توانند آن اقساطی که پرداخت می‌کنند، بدهی وام را تسویه کنند، ولی صحبت است که از طریق یارانه دولت بتواند کمک کند. این تصمیماتی است که باید از طریق دولت گرفته شود.

حدود یک هفته پس از این اظهارات، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از موافقت رئیس‌جمهوری برای کاهش نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود:‌ یکی از مشکلات موجود برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن پرداخت اقساط تسهیلات است. در این خصوص با رییس جمهور گفت‌وگو و موافقت شد تا در اولین جلسه شورای پول و اعتبار از روش‌های متفاوتی که نظام بانکی به ما اجاره بدهد نرخ سود تسهیلات نهضت ملی کاهش یابد.

وی تاکید کرد:‌ بعد از تامین زمین و حل مشکلات پرداخت تسهیلات برای متقاضیان در نشست‌های مختلفی که با انبوه‌سازان داشتیم مقرر شد تا هم انبوه سازان بیشتری برای ساخت مسکن وارد میدان شوند و هم استانداران روش‌های جدیدتری را برای ساخت مسکن در استان در دستور کار قرار دهند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که سال آینده از طریق تامین زمین و مشارکت با انبوه سازان پروژه های طرح نهضت ملی مسکن سرعت بیشتری پیدا می کند، اضافه کرد: در برخی شهرها توان واگذاری اراضی در مقیاس بالا را نداریم از این رو با مدل‌های آپارتمان‌سازی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را دنبال می کنیم. با این روش بتوانیم در این شرایط با حداقل قیمت متقاضیان واقعی مسکن صاحب خانه شوند.

بذرپاش با یادآوری این‌که در شهرهای جدید در خصوص تامین سرانه خدمات زیربنایی و روبنایی مسئولیت وجود دارد که باید برای متقاضیان مسکن علاوه بر تامین مسکن فراهم شود یکی از اولویت های تولید مسکن را نوسازی بافت فرسوده عنوان کرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا