خبر مهم برای معلمان و نومعلمان

image_pdfimage_print

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش گفت: سبک کار را باید تغییر دهیم، تمام سختگیری‌ها در آموزش و پرورش نباید فقط متوجه طلبه‌ها باشد، آموزش و پرورش بزرگ‌ترین شبکه تربیتی کشور بوده و بهترین دوره برای کار تربیتی دوره ابتدایی است.

به گزارش رصد روز،حجت الاسلام والمسلمین حمید نیکزاد گفت: رهبر معظم انقلاب همیشه تاکید دارند که همه دستگاه‌های دولتی باید دغدغه تربیت و آموزش را داشته باشند و رویکردهای تربیتی هم باید اصلاح و به‌روز شود.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری “مسئولیت دین مردم با حوزه علمیه است” پس هیچ عذر و کوتاهی در این زمینه پذیرفته نیست، قطعا ما همه سربازیم و فرمانده یک نفر است و ائمه جمعه ارکان شهر و منطقه خود هستند.

دبیر ستاد همکاری‌های مشترک حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش افزود: سبک کار را باید عوض کنیم همه سختگیری‌ها در آموزش و پرورش نباید فقط متوجه طلبه‌ها باشد، آموزش و پرورش بزرگ‌ترین شبکه فرهنگی و تربیتی کشور است و بهترین دوره برای کار تربیتی دوره ابتدایی است، در دوره جدید، ورودی آموزش و پرورش به روی حوزه و روحانیت باز است و همه دستگاه‌ها و نهادها باید کمک کنند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: هر ۶ ماه یکبار باید جلسه مشترکی با آموزش و پرورش برگزار شود، ۷۴۰ کمیته همکاری مشترک حوزه علمیه و آموزش و پرورش در کشور داریم.

نیکزاد با اشاره به اینکه طرح امین از برکات انقلاب است، تصریح کرد: کار فرهنگی، سعه صدر می‌خواهد و جهت گیری‌های ما باید عمیق و دقیق باشد، بعضی رویکردها ثابت شده و تغییر آن اصلا ساده نیست. ۲۲۰ ساعت آموزش برای منتخبان طرح امین در نظر گرفته شده است.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا