خسارت‌های ناشی از نوسانات برق پرداخت می‌شود

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر گفت: در سال ۹۹ چیزی بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان برای نوسانات برق به مشترکان برق پرداخت شد.

به گزارش رصد روز، عبدالامیر یاقوتی، با اشاره به اظهارات رئیس کل بیمه مرکزی مبنی برمیسر نبودن پرداخت خسارات ناشی از نوسانات برق به مشترکان برق گفت: ما قراردادی با بیمه مرکزی نداریم و قرارداد ما با یک بیمه‌گذار دیگر تا پایان سال ۹۹ بود.

او افزود: برای سال ۱۴۰۰ هم تا پایان تیر امسال قرارداد جدیدی را با شرکت بیمه‌گذار منعقد می‌کنیم.

یاقوتی گفت: در واقع پرداخت خسارت نوسانات برق فقط به محدوده مشترکان خاصی که نوسان برق در آن اتفاق افتاده است، پرداخت می‌شود.

او گفت: در حال حاضر تمام خسارت‌های جانی و مالی حادث شده از جریان برق به مشترکان برق خانگی و تجاری ساکنان و اشخاص ثالث در عرصه و اعیان ملک مشترک یا اختصاصی مشاعات ساختمان‌ها و واحد‌های مسکونی و تجاری به سبب استفاده از انشعاب برق تحت پوشش شرکت بیمه‌گذار است.

یاقوتی بیان کرد: تعداد مشترکان برق ۳۳ میلیون و ۶۸ هزار و ۹۴۰ مورد برآورد شده است که هر واحد مسکونی ماهانه مبلغ ۱۰۰ تومان، هر واحد تجاری مبلغ هزار تومان و مشترکان عشایری ۵۰ درصد مبالغ ذکر شده را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کنند.

او گفت: هر زمان که مناقصه برگزار شده و قرارداد بیمه‌ای منعقد شود، خسارات وارده به مشترکان برق از ابتدای سال ۱۴۰۰ جبران می‌شود.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر دامه داد: در سال ۹۸ چیزی بالغ بر ۸۱ میلیارد تومان برای نوسانات برق به مشترکان حادثه‌دیده پرداخت شده است و برای سال ۹۹ هم که اواخر تیر پرداخت می‌شود و تا به امروز چیزی بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان برای سال ۹۹ پرداخت شده است.

یاقوتی در پایان گفت: در صورتی که وسایل مشترکان بخش خانگی به دلیل نوسانات برق دچار آسیب شوند، کارشناسان بیمه حضور پیدا کرده و با بررسی شرایط، آن را در سامانه ثبت و پس از رسیدگی، هزینه‌های ناشی از خسارت وارده را پرداخت می‌کنیم.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

آخرین اخبار