خط‌ونشان جدید واشنگتن برای صادرات نفت ایران

مشاور بایدن ادعا کرده آمریکا محدودیت‌های جدیدی را علیه ایران اعمال خواهد کرد. این اظهارات در بحبوحه گمانه‌زنی‌هایی مطرح می‌شود که بر اساس آن‌ها ممکن است تشدید شوند.

به گزارش رصد روز، مشاور بایدن ادعا کرده که اعمال تحریم‌ها باعث کاهش صادرات نفت ایران می‌شود.

به نوشته بلومبرگ، یکی از مشاوران انرژی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که در بحبوحه درگیری‌های تازه در خاورمیانه، ایالات متحده تحریم‌های نفتی را علیه ایران اجرا خواهد کرد.

آموس هوخشتاین، مشاور امنیت انرژی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، با اشاره به بیش از یک میلیون بشکه صادرات نفت روزانه ایران، گفت: «ما آن تحریم‌ها را اجرا خواهیم کرد. این ارقام پایین خواهند آمد».

اظهارات هوخشتاین که در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ در حاشیه اجلاس همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در سانفرانسیسکو بیان شد، در بحبوحه گمانه‌زنی‌ها در مورد تشدید محدودیت‌ها علیه صادرات نفت ایران پس از آغاز جنگ غزه در ۷ اکتبر اظهار شده است.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا ماه گذشته گفت که دولت بایدن تحریم‌های جدید علیه ایران را رد نکرده است و این تصور را رد کرد که ایالات متحده به‌تدریج برخی از تحریم‌ها را بر فروش نفت ایران کاهش داده است.

هوخشاتین گفت: «من فکر می‌کنم بهترین حکایت برای درآمدها در ایران این است که صادرات آن‌ها را در سطح پایین‌تری نگه داریم و همچنین مطمئن شویم که قیمت‌ها پایین‌تر است».

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار