خواهر تتلو از آخرین وضعیت برادرش گفت+ ویدیو

نسیم مقصودلو، خواهر امیر حسین مقصودلو معروف به امیر تتلو، خواننده ایرانی با انتشار ویدیویی در کانال رسمی یوتیوب این خواننده اعلام کرد که برادرش در حال کار بر روی آلبومی با عنوان «ماه کامل» است و آهنگی برای امام علی (ع) ساخته است.

به گزارش رصد روز، نسیم مقصودلو، خواهر امیر حسین مقصودلو معروف به امیر تتلو، خواننده ایرانی با انتشار ویدیویی در کانال رسمی یوتیوب این خواننده اعلام کرد که برادرش در حال کار بر روی آلبومی با عنوان «ماه کامل» است و آهنگی برای امام علی (ع) ساخته است.

او دو بیت از ترانه این آهنگ را نیز خواند. نسیم مقصودلو در این ویدیو همچنین در این ویدیو از مخاطبان برادرش خواست که به شایعات دامن نزنند. خواهر امیر تتلو ضمن اشاره به این که منتظر رای دادگاه تجدید نظر برادرش است، تاکید کرد که مساعدت و بخشش در این پرونده راه را برای بازگشت هنرمندان مهاجر باز می‌کند.

او همچنین گفت که برادرش با پای خودش به ایران بازگشته است.

امیرحسین مقصودلو (زادهٔ ۳۰ شهریور ۱۳۶۶) که با نام حرفه‌ای امیر تتلو شناخته می‌شود، خواننده و ترانه‌نویس ایرانی است که در ژانر رپ، پاپ و آراندبی فعالیت می‌کند.او از نخستین خوانندگان ژانر آراندبی در ایران است که به شکل زیرزمینی کار کرده و به شهرت رسید.با زندان رفتن تتلو در سال ۱۴۰۲، فعالیت هنری او در تعلیق است.

تتلو در میانهٔ دههٔ ۱۳۸۰ به دبی سفر کرد و پس از مدتی به ایران بازگشت. او نخستین آلبوم رسمی خود به نام زیر همکف را در سال ۱۳۹۰ بدون گرفتن مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرد. تتلو در سال ۱۳۹۷ به استانبول رفت و نخستین کنسرت خود را همان سال در تفلیس، گرجستان برگزار کرد. نخستین بازداشت تتلو در سال ۱۳۹۲ توسط پلیس امنیت اخلاقی بود و پس از آن در سال ۱۳۹۵ به اتهام «تشویش اذهان عمومی و اشاعه فساد و فحشا» به‌مدت بیش از دو ماه در بازداشت موقت به‌سر برد. او در بهمن ۱۳۹۸ در ترکیه به‌دلیل آنچه «نقض مقررات ویزا» عنوان شد، برای یک هفتهٔ بازداشت بود.تتلو بار دیگر در ترکیه بازداشت و در ۱۴ آذر ۱۴۰۲ به ایران تحویل داده شد.

در کنار کارهای هنری، رفتارها و گرایش سیاسی تتلو در دوره‌های گوناگون، مایهٔ مجادلات فراوانی شده‌است. دیدگاه‌های او دربارهٔ موضوع‌های گوناگونی از جمله سوگواری محرم، قربانی کردن جانوران، حجاب و هواداری وی از برخی مقامات جمهوری اسلامی درکنار اتهاماتی مانند «توهین و دعوت به ضرب‌وشتم زنان» و «دعوت از کودکان زیر سن قانونی برای رابطهٔ جنسی»؛ همگی بحث‌برانگیز شده‌است. او از چهره‌های خبرساز و پرمخاطب شبکه‌های اجتماعی در ایران است. حساب کاربری تتلو در اینستاگرام، به‌دلیل زیر پا گذاشتن قوانین این سرویس، دو بار بسته‌شده‌است؛ یک بار در سال ۱۳۹۷ و بار دیگر در سال ۱۳۹۹. بنابر اعلام بی‌بی‌سی فارسی، اینستاگرام در بار دوم اعلام کرد که تتلو دیگر اجازهٔ فعالیت در این سرویس را ندارد.

تتلو در سیاست نیز از کسان گوناگونی پشتیبانی کرده‌است. او نخست از میرحسین موسوی پشتیبانی کرد و در انتخابات ۱۳۹۶ جمهوری اسلامی ایران، درآغاز از محمدباقر قالیباف و پس از انصراف او، از سید ابراهیم رئیسی، پشتیبانی کرد. مخاطبان او، عموماً دهه هشتادی‌ها هستند.

اوایل زندگی
امیرحسین مقصودلو در ۳۰ شهریور ۱۳۶۶ در محله مجیدیه تهران با اصالتی آذری و در یک خانوادهٔ ۵ نفره زاده شد. مدتی به خاطر کار پدرش در رشت زندگی کردند و امیر با توجه به وضع مالی خانواده‌اش، از نوجوانی کارگری کرده‌است. او دو خواهر بزرگ‌تر از خود دارد. امیر تتلو مدتی در کارگاه نجاری و گاهی نیز در یک سوپرمارکت شاگرد بود. تحصیلات تتلو، دیپلم ریاضی است. امیر تتلو در میانه‌های دههٔ ۱۳۸۰ به دبی سفر کرد و پس از مدتی به ایران بازگشت.

فعالیت هنری
تتلو کار هنری خود را در سال ۱۳۸۲ آغاز کرد و با وبلاگی که دوست او ایجاد کرده‌بود به انتشار کارهای خود پرداخت. در سال ۱۳۹۰ تتلو نخستین آلبوم خود را با نام زیر همکف منتشر کرد که حاوی ۹ ترانه بود. او همچنین آلبوم تتلیتی را در سال ۱۳۹۲ ارائه کرد که حاوی ۱۵ ترانه بود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار