درمان بیمار فلج در چند ثانیه+ ویدیو

به گزارش رصد روز، یک کلیپ ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد یک شفادهنده محلی پاکستانی مدعی است یک بیمار فلج را در چند ثانیه به روشی عجیب درمان کرده است. در این ویدئو فردی روی ویلچر نشسته نشان داده می‌شود و یک طبیب س...

به گزارش رصد روز، یک کلیپ ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد یک شفادهنده محلی پاکستانی مدعی است یک بیمار فلج را در چند ثانیه به روشی عجیب درمان کرده است.

در این ویدئو فردی روی ویلچر نشسته نشان داده می‌شود و یک طبیب سنتی در مقابل صورت بیمار حرکتی انجام می‌دهد و پیشانی او را فشار می‌دهد در حالی که فرد دیگری از پشت به ناحیه گردن او فشار می‌آورد.

در صحنه‌های بعدی، درمانگر دست خود را جلوی بیمار حرکت می‌دهد، کلماتی می‌گوید و سپس دوباره بر پیشانی بیمار فشار می‌آورد. در میان تشویق حضار، بیمار به سرعت از جای خود بلند می‌شود و دست درمانگر را می‌بوسد.

این ویدئو باعث ایجاد جنجال در میان کاربران در شبکه‌های اجتماعی شد، و بسیاری این کار را نوعی حیله گری و فریب افراد ساده توصیف کردند.

یکی از کاربران گفته که این نوع حقه‌ها معمولاً در جوامع فقیر پخش می‌شوند و از ناآگاهی گسترده در آن مناطق سوء استفاده می‌کنند.

بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که این ویدئو شک و تردید‌هایی را در مورد اعتبار درمان ایجاد می‌کند و نوعی کلاهبرداری است که از آسیب پذیری بیماران و کسانی که به دنبال بهبودی هستند سوء استفاده می‌کند.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار