درگوشی کاربران راجع دادگاه تتلو!+ عکس

دیروز عکس‌هایی از اولین جلسه دادگاه تتلو منتشر شد که از چند جنبه مورد توجه قرار گرفت، یکی این که مادر او در دادگاه حضور داشت.

به گزارش رصد روز، دیروز عکس‌هایی از اولین جلسه دادگاه تتلو منتشر شد که از چند جنبه مورد توجه قرار گرفت، یکی این که مادر او در دادگاه حضور داشت. خیلی‌ها توهین‌های تتلو به مادرش را  یادآور شدند، او در چند برهه علیه مادرش مواضع زشتی گرفت و حالا برخی کاربران حضور مادرش را نشانه‌ای از این که در نهایت “خانواده برای آدم می‌ماند” دانستند، بخش اول این مطلب به واکنش‌های جدی و البته شوخی حول حضور مادر تتلو در جلسه دادگاه اختصاص دارد.

 

بخش دوم مطلب حول تغییر چهره او است، خیلی‌ها چاق شدن او و البته ریش‌ و پیرسینگ را سوژه کردند، او برای اولین بار با ریش ظاهر شده، پیرسینگش در زندان هم حفظ شده، همین مساله صدای خیلی‌ها را درآورده است، چاق هم که شده، بخش دوم مطلب به همین حواشی اختصاص دارد.

بخش سوم اما درباره فراموش‌کارهایی‌ست که آن همه رفتارهای عجیب و غریب تتلو را فراموش کرده‌اند و حالا به جدی و کنایه از امثال رسایی و رییسی (اولی رای آورده و با تتلو هم قبلا بده بستانی داشته) خواسته‌اند که برای تتلو کاری کنند.

در نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده، نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت و اقدامات مجرمانه متهم در فضای مجازی را تشریح کرد. به گفته نماینده دادستان، امیر حسین مقصودلو ملقب به امیر تتلو در سال‌های ۸۶، ۹۲ و ۹۵ در داخل کشور دستگیر شده است، در سال ۹۷ کشور را به مقصد گرجستان ترک و در سال ۹۸ به کشور ترکیه مهاجرت کرده است. وی در آذر ماه سال جاری توسط پلیس ترکیه به مرز ایران منتقل و با هماهنگی صورت گرفته و حکم قضایی دستگیر شد.

جنجال یک عکس خانوادگی در دادگاه

خبرگزاری میزان تصاویری از جلسه اول دادگاه تتلو را منتشر کرده است که نشان می‌دهد مادر و خواهر او در حاشیه دادگاه با وی ملاقات کردند که این تصویر بازتاب فراوانی در بین کاربران فضای مجازی داشته است که چند نمونه از آن را می‌خوانید:

 

* فواد در واکنش به عکس منتشر شده از مادر تتلو در دادگاه نوشت: اصلا به هیچ چیز حواشی و مسائل مربوط به ‌تتلو کاری ندارم. فقط خواستم یک درس مهم زندگی را همه با هم بفهمیم که آخرش فقط مادر و پدر برای همه ما می‌مانند. عشق مادری فراتر از همه چیز است. تتلو اون همه به مادرش توهین کرد. اما در این لحظات سختش فقط مادر براش مانده.

* سورنا نگاه طنز به این رویداد داشته و گفته است: این همون مادری که تتلو بهش فحش میداد. چرا مثل الهام  چرخنده شده بابا.)))))

* اکانت توئیتری «بپه مودب» با انتقاد از حرکت مادر و خواهر تتلو توئیت زد: واقعا مادر و خواهر تتلو یا پوستشون خیلی کلفته یا احترامی برای خودشون قائل نیستن، من داداشم لحنش باهام بد بود تا هزار بار نگفت غلط کردم جواب سلامشم نمیدادم.

* سیاوش اما رویکرد متفاوتی به این عکس داشته و در یک توئیت کوتاه اما احساسی نوشت: دلم واسه مادر امیر تتلو میسوزه.

* رضا اما در واکنشی اعتراضی به توئیت سیاوش می‌گوید: تتلو از یه خانواده بیمار و داغون میاد تربیت درست و خانواده سالم خیلی مهمه نتیجه اش میشه این روانی خطرناک که به مادر خودش هم توهین میکنه.

* حساب کاربری «بی‌نام» در مخالفت ضمنی با توئیت رضا نظر داد: رضا جان! مادر تتلو ام که باشی باز مادری!

* مونا هم که از منتقدان جدی امیر تتلو است با گلایه شدید از واکنش احساسی طرفداران او و همچنین برخی کاربران به تصاویر منتشر شده از دادگاه این خواننده پرحاشیه رپ گفت: اونقدر به تحقیر شدن عادت کردیم که داریم برای تتلو که به مادر توهین می کرد، ناله میکنیم. چطور به این حد از بی تفاوتی رسیدیم؟ یه روز که ترکیده از کار برمیگشتم اینستا رو باز کردم یه ویدیو از این دیدم که این توهین زشتی به مردم ایران کرد. اگه بمیرم کینه این از دلم پاک نمیشه.

حاشیه تغییر چهره امیر تتلو

انتشار اولین عکس‌ها از تتلو در دادگاه و تغییرات ظاهری او از دید کاربران شبکههای اجتماعی پنهان نماند و حامیان و منتقدان او را در برابر هم به صف کرد که چند نمونه از آن را می‌خوانید:

* حسین که خود را یکی از طرفداران دوآتشه امیر تتلو معرفی کرده است توئیت جنجالی زد و نوشت: عکس‌های تتلو در دادگاه حالم را خراب میکنه، شکسته  شده امیدوارم زودتر آزاد بشه.

* همین اظهارنظر یکی از حامیان تتلو کافی بود تا موجی از خشم و عصبانیت مخالفان و منتقدان به راه بیفتد و به شدت به او اعتراض کنند.

* لاله در انتقاد از این اظهارنظر نوشت: تتلو با پرسینگ تو دادگاه! تتلو شکسته شده؟؟؟؟ متاسفم.

* سینا اما در دفاع از تغییر چهره تتلو و در جواب لاله گفت: مگر چه اشکالی داره؟ هیچی پیدا نکردین گیر دادین به یک پرسینگ ساده و یا چاق شدنش. تتلو رو مردم به این روز انداختن!!!!!

* فرانک با طرح یک سوال اینگونه واکنش نشان داد: چطور تتلو با پرسینگ تو زندان هست!؟مگر قدیما باز نمیکردن اینا رو!؟

* عسل هم با طعنه و کنایه خطاب به دوستداران امیر تتلو می‌نویسد: الان پیجای جوانه گندم و قرصای چاقی و اینا عکس تتلو رو میزارن بعدش میگن میخواهی دلیل چاق شدن تتلو رو بفهمی پیجمو فالو کن!!!!))))).

کنایه به حامیان خاص امیر تتلو

انتقاد برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به رسایی و رئیسی و امثالهم این است که چه تغییری در سبک زیست و جهان بینی تتلو مشاهده کردند که یک شبه او را به آغوش خود کشیدند و به حالش غبطه خورده و از او تقدیر کردند؟ برخی از حامیان دولت معتقدند که حمایت رسایی و سایر همفکران ایشان از شخصی به نام امیر تتلو مربوط به زمانی بوده که ایشان توبه کرده و به راه راست هدایت شده بودند. به عقیده این دوستان حمایت از تتلو که مربوط به آن دوران پاکی و رستگاری تتلو است!

 

* فرهاد قنبری، فعال اجتماعی در همین رابطه در کانال خود نوشته بود:  در پاسخ به این دوستان باید گفت که تمام نکته و مسئله قابل نقد اتفافا در همین نگاه ساده انگارانه و برداشت سطحی و رمانتیک از راه راست و تغییر مسیر و هدایت شدن نهفته است. آقای رسایی و همفکران ایشان احتمالا زیادی تحت تاثیر داستان‌های فولکلور و روایت های کوچه بازی و سینمایی در مورد افرادی است که یک شبه در خواب دچار تحول درونی شده و از فردا اقدامات مجرمانه خود را کنار گذاشته و دل در گرو خاکساری سپرده اند، قرار دارند. آیا تمام این ارج و قرب نهادن‌ها و تقدیرها از فردی مانند تتلو صرفا برای این نبود که امکانی برای کسب چند هزار رای بیشتر برای جریان سیاسی مطلوب برخی را فراهم آورده بود!؟.. و درست در همین نقطه است که می توان به آن نامه فدایت شوم رائفی پور و آن نوع واکنش‌ها و میدان دادن های محافطه کاران به فرد منحرف و ضداجتماعی مانند تتلو رجوع دوباره کرد و آنها را مورد انتقاد قرار داد.

* کاربری به نام میثم با کنایه به رئیس دولت سیزدهم نوشت: توی دوران سخت رقابت‌های ریاست جمهوری تتلو رفت دیدار آقی رئیسی، موافقید الان ایشان بره دیدار تتلو؟))))).

* زینب از حامیان رئیسی در پاسخ به کنایه میثم توئیت زد:  یه یادآوری بکنم بهتون، کاری مشابه تتلو و ابراهیم رئیسی رو ساسی مانکن و کروبی و شجریان و موسوی قبلش تکرار کرده بودن…..خواستم یه موقع یادتون نره جناب میثم خان!

* مهدی هم با یادآوری و دفاع از تقدیر رسایی و جریان نزدیک به او از تتلو در یک مراسم رسمی گفت: حیف واقعا این تتلو یه زمانی هدایت شد برای همین آقای رسایی و دوستانش باهاش خوب بودن.  لعنت بر کسی که  این بچه رو به سمت انحراف کشوند.

* مهشید اما در واکنش تند و معناداری خطاب به مهدی نوشت: اینکه آقای رسایی و دوستانش قصد داشتند تتلو را به راه راست هدایت کنن واقعا جای تقدیر داره.  برای همین چند روز پیش با رای بالا تشریف بردن مجلس!!!!!!! حالا سوالم از شما این هست که انتخابات ۱۴۰۴ جناب رسایی و حامیان دولت میخوان با وعده‌ها درباره تتلو، رای طرفدارای تتل رو برای ادامه کار دولت فعلی جذب کنند؟؟؟؟؟!!!!!

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار