درخواست شهریه از والدین برای ثبت نام در مدارس دولتی ممنوع است

به گزارش رصد روز، رضوان حکیم زاده، رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش در خصوص ممنوعیت دریافت وجه از والدین در زمان ثبت نام در مدارس دولتی گفت: براساس آئین نامه‌های تنظیم شده برای مدارس دولتی و غیر دولتی باید براساس قوانین و ضابطه‌های که برایشان در نظر گرفته شده است اقدام به ثبت نام کنند.

او افزود: هرگونه مشارکت برای تجهیز مدارس، داوطلبانه است؛ بنابراین والدینی که اقدام به ثبت نام فرزندانشان در مدارس دولتی می‌کنند مجبور به پرداخت هیچ وجهی جز برای بحث بیمه و دریافت کتاب نخواهند بود.

حکیم زاده تاکید کرد: دریافت وجه در زمان ثبت نام فقط برای مدارس غیردولتی مجاز است و هیچ مدرسه دولتی در زمان ثبت نام مجاز به دریافت شهریه نیستند.

او گفت: اگر والدین تمایل به پرداخت کمک هزینه های برای مدارس هستند مبالغ مورد نظرشان را باید بعد از شروع سال تحصیلی پرداخت کنند.

رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش در خصوص شرایط پرداخت هزینه برای مدارس خاص دولتی بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان در این مدارس براساس نتیجه آزمون‌های انجام شده خواهد بود و بعد از شروع سال تحصیلی باید به تسویه مبالغی که موظف به پرداخت آن هستند، بپردازند.

حکیم زاده تصریح کرد: فرایند ثبت نام از اول خرداد آغاز و تا اواخر مرداد ادامه خواهد داشت. دوره‌های مختلف تحصیلی باید با توجه به زمان بندی‌ها و اعلام نتایج امتحانات، برای ثبت نام اقدام کنند؛ ثبت نام کلاس اولی‌ها و نوآموزان هم از ابتدای خرداد انجام خواهد شد.

  ادای احترام رئیسی به مقام شامخ شهدا در نقطه صفر مرزی مهران

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا