در نشست خبری مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اصحاب رسانه بیان شد: رکوردشکنی بانک توسعه تعاون در شاخص های مالی/نقش پر رنگ باک توسعه تعاون در ایجاد اشتغال و تأمین مالی / راهبرد بانک توسعه تعاون در افق ۱۴۰۴

اولین نشست خبری مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سال جدید در حالی برگزار شد که شیخ حسینی از رکوردهای قابل توجه این بانک در سه ماهه نخست سال جاری و در پایان سال قبل گفت.

به گزارش اختصاصی رصد روز، اولین نشست خبری مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سال جدید با ارائه گزارشهای امیدوارکننده ای همراه بود شیخ حسینی در این نشست در خصوص اهمیت بخش تعاون و تصریح مواد ۴۳ و ۴ قانون اساسی دراین باره گفت: تعاون یکی از سه رکن اصلی اقتصاد کشورست که بعد از بخش دولتی و قبل از بخش خصوصی قرار گرفته است. وی گفت: بخش تعاون اخلاق محورو هدفمند به سمت بنگاههاب کوچک و متوسط بوده و تکمیل کننده زنجیره ارزش و تولید در اقتصاد کشور می باشد. شیخ حسینی اظهار داشت: در تمام کشورهای دنیا بنگاههایی با این ویژگی که که دارای ریسک پایینتری نسبت به سایر بخشها هستند مورد تأکیدست. مدیرعامل بانک توسعه تعاون در این نشست بیان کرد: بخش تعاون بخش اشتغالزای اقتصادست که متناسب با سرمایه گذاریهایی که در آن انجام می شود در خدمت بنگاههای کوچک و متوسط خواهد بود که دو محور عدالت اجتماعی و گسترش عدالت در این فعالیتها مشهودست.

ارائه گزارشات امیدوار کننده در نشست خبری مدیرعامل بانک توسعه تعاون

شیخ حسینی با بیان ویژگیهای بانک توسعه تعاون آنها را اینطور توضیح داد: این بانک دارای ۴۴۸ واحد بانکی، ۱۶ شعبه و ۳۲ باجه است که دارای ۶ خصوصیت بارز هستند؛

۱.بانک تخصصی چند منظوره

۲.گسترش واحدهای بانکی و دسترسی آسان تعاونی و تعاونگران به آن

۳.ارائه خدمات در بستر دیجیتال و الکترونیک

۴.عدم بنگاهداری

۵.صرف منابع بانک در بخش واقعی اقتصاد

۶.تمرکز بر هدایت نقدینگی به سمت فعالان اقتصادی

شیخ حسینی در ادامه با توجه به نقش آفرینی بانکها در تحقق شعار سال گفت: چنانچه بانکها منابع خود را در بخش واقعی اقتصاد صرف کنند سبب رونق اقتصادی خواهند شد چرا که یکی از عوامل اصلی در مهار تورم، افزایش عرضه است که با این رویکرد محقق می شود. عدم حرکت به این سمت باعث شکاف عرضه و تقاضا  خوهد بود که خود بخود موجب تورم در جامعه، خلق پول و در نهایت شکاف اقتصادیست.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در خصوص عملکرد این بانک توضیح داد: تسهیلات پرداختی این بانک در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ به میزان ۴۷ درصد رشد را گزارش می کند که این رقم در خصوص مانده تسهیلات ۳۷ درصد بوده. وی در خصوص میزان پرداخت تسهیلات در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: در این باره طبق آمار ۹ درصد افزایش داشته ایم و منابع بانک نیر در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۳۳ درصدی را نشان میدهد. شیخ حسینی همچنین تأکید کرد: منابع بانک در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۴۱ درصدی را پشت سر گذاشته است.

یکی از نکات مهم این نشست خبری اشاره شیخ حسینی به تقسیم تسهیلات این بانک در سال گذشته بود. وی اظهار داشت در سال قبل ۱۵ درصد تسهیلات به بخش کشاروزی، ۳۷ درصد به صنعت، ۹ درصد به عمران و ۳۲ درصد به بخش خدمات تسهیلات ارائه شد.

در دامه نشست خبری مدیرعامل بانک توسعه تعاون شیخ حسینی در خصوص تسهیلات تکلیفی ماده تبصره ۱۸ گفت: ۹۸ درصد بودجه تخصیصی تسهیلات تکلیفی پرداخت کردیم و در حوزه تسهیلات تکلیفی حمایتی نیز ۹۶ درصد پرداخت داشتیم.

شیخ حسینی گفت: در حوزه تأمین مالی غیراز تسهیلات برای تعاونی ها، بنگاهها و مشتریان در سال ۱۴۰۱ نسیت به سال ۱۴۰۰ افزایش ۱۸۰ درصدی ضمانت نامه ها را داشتیم.

شیخ حسینی گفت: در اشتغال پایدار روستایی شاهد تحقق ۹۲ درصدی تکلیف بانک در این زمینه بودیم که در این منبع زمینه اشتغال برای ۴۷ هزار نفر ایجاد شد. وی این توضیح را نیز اضافه کرد که در بخش عشایری و روستایی ۳۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود ۶ درصد پرداخت شده که تمرکز اصلی این تسهیلات در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی و عشایری بود.

شیخ حسینی درباره وضعیت سرمایه بانک توسعه تعاون گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما افزایش سرمایه بانک از ۲۸ هزار میلیارد ریال به ۶۲ هزار میلیارد بود.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در با اشاره به نگاه راهبردی این بانک برای افق ۱۴۰۴ بیان کرد: ما ۷ محور را در این خصوص در پیش گرفته ایم؛

۱.تحول در بانکداری دیجیتال

۲.هدایت نقدینگی با تمرکز بر بخش تعاون

۳.ایجاد انضباط مالی

۴.انضباط اعتباری

۵.ارتقای حوزه بین الملل و عملیات ارزی

۶.بهره وری نیروی انسانی

۷.جهاد تبیین

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا