در نمایشگاه رسم تعاون مطرح شد: چشم‌انداز روشن تعاون در کشور

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از غرفه بانک توسعه تعاون در نمایشگاه رسم تعاون، چشم‌انداز روشنی را برای تعاون متصور شدند.

سید نظام‌الدین موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بازدید نمایشگاه رسم تعاون اظهار داشت: نگاه دولت سیزدهم به بخش تعاون نگاهی سازنده و اعتقادی بوده است و تدابیر و اقدامات شایسته‌ای در حوزه تعاون طی یک سال فعالیت دولت صورت گرفته است.
موسوی افزود: مجلس شورای اسلامی در آستانه تدوین برنامه پنج‌ساله توسعه کشور، توجهی ویژه به تعاون دارد تا هرگونه تدبیر و راهکار برای تسهیل فعالیت تعاونی‌ها پیش‌بینی شود.
وی افزود: حضور چهره‌های جهادی در جایگاه‌های راهبردی تعاون کشور، نشان‌دهنده عزم و اراده دولت برای حرکت تعاون به سمت و سوی جایگاه شایسته آن در سطح ملی است.
موسوی ضمن استماع گزارشی از اقدامات و برنامه‌های بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: دستاوردهای بانک طی دوره‌های اخیر ارائه‌دهنده الگویی ممتاز از بانکداری توسعه‌ای بوده و افزایش سرمایه و تقویت بانک در جهت تداوم این رویکرد توسعه‌ای ضروری به نظر می‌رسد.
عباس جهانگیرزاده نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در بخش‌های مختلف نمایشگاه رسم تعاون، کارکردها و اهمیت تعاون در اقتصادهای مختلف ترسیم شده است و برگزاری این رویدادها و گسترش و تکامل آن به ویژه در حوزه‌های کشاورزی و روستایی می‌تواند در بهره‌گیری از مکانیزم تعاون در ارتقای سطح تولید ملی مثمر ثمر واقع شود.
جهانگیرزاده افزود: مجلس شورای اسلامی لزوم افزایش سرمایه بانک را در بودجه‌های سنواتی منظور داشته و بر تحقق آن تاکید نموده است.
سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: متولیان تعاون کشور به ویژه حوزه معاونت تعاون به دنبال راهکارها برای ترویج تعاون بوده‌اند و در این مسیر تسهیل‌گری و تنظیم قواعد برای حمایت از فعالیت تعاونی‌ها بسیار مهم است.
رفیعی افزود: یکپارچه‌سازی تسهیل‌گری و صدور مجوزها می‌تواند گام مهمی برای هموارسازی مسیر تشکیل و توسعه فعالیت تعاونی‌ها باشد.
علیرضا عباسی عضو کمیسون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تعاون در فرهنگ دینی و ملی کشور جایگاهی ویژه دارد و نقش تعاون در پیشبرد راهبردها و اهداف ابلاغی ذیل اصل ۴۴ قانون‌اساسی بسیار ممتاز است.
عباسی افزود: تعاونی‌های تولیدی و مصرفی می‌توانند ضمن کمک به ارتقای سطح تولیدی ملی، نقش مهمی در کاهش فاصله میان قیمت تولید‌کننده و مصرف‌کننده و کنترل قیمت‌ها ایفا نمایند.
مجتبی یوسفی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه‌سازی جهت آشنایی کودکان و دانش‌آموزان با کارکردهای صحیح تعاون و گسترش و آموزش موثر تعاون از سن کودکی و همچنین معرفی و ترویج الگوهای موفق تعاونی در ایران و جهان دو اقدام مفید برای توسعه تعاون در کشورها محسوب می‌شود.
در این بازدیدها مهدی مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون توضیحات کافی درباره بخش‌های نمایشگاه و فعالیت بانک توسعه تعاون ارائه دادند.
نمایندگان مجلس در بازدید غرفه بانک توسعه تعاون، بر نقش بانک در حمایت از تعاونی‌ها و لزوم افزایش سرمایه بانک تاکید ورزیدند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا