دلار به حادثه نطنز واکنش نشان می دهد؟

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز ، رفتار قیمتی دلار نشان می‌دهد که معامله گران بازار ارز همچنان دل‌خوش به توافق هسته‌ای هستند. روند قیمت دلار در روزهای اخیر اصلاحی بوده است و دلار توان عبور از مرز ۲۵ هزار تومان را نیز نشان نداده است.

درصورتی‌که توافقی برای لغو تحریم‌ها صورت بگیرد، شدت ریزش بیشتر دلار خواهد شد. در مقابل، تنها کافی است که یک خبر منفی به بازار برسد تا شاهد صعود قیمت‌ها باشیم. درواقع می‌توان گفت، بازار ارز در شرایط کنونی در برزخ اخبار و تحلیل‌های مربوط به مذاکرات، نوسانات خود را تجربه می‌کند.

برگشت قیمت دلار در پشت خط

در ساعات پایانی معاملات روز یک‌شنبه،‌ معامله گران  بار دیگر تمایل بیشتری به خرید ارز نشان دادند و توانستند اسکناس آمریکایی را به بالای محدوده ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان برگردانند. این اتفاق در حالی رخ داد که بازار صبح یک‌شنبه عمدتاً در مسیر کاهشی قرار داشت و به کانال ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان رفته بود. افت ابتدای صبح انتظار شکست سطح حساس حمایتی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی را زنده کرده بود. بااین‌حال برگشت شبانگاه، کمی انتظارات کاهشی را کم‌رمق کرد. از دید بازار ارز قیمت دلار ۲۵ هزار تومان تراز بازار در فاز نزولی و صعودی است. اگر قیمت دلار زیر این مرز بماند سه کف مهم دارد؛ ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان، ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان و ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان. سطوحی که اگر شکسته شود قیمت دلار را می‌تواند وارد سراشیبی کند. از دید تحلیل گران فنی در بازار امروز قیمت دلار با نقطه مقاومت ۲۴ هزار ۹۵۰ تومان روبرو است. برخی تصور می کنند عبور از این نقطه فاز بازار ارز را عوض خواهد کرد و قیمت دلار تا ۲۵ هزار ۱۰۰ تومان می تواند بالا رود.

اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا