سخنگوی دولت:
دو خبر خوب اقتصادی دولت چیست؟

به گزارش رصد روز، بهادری‌جهرمی گفت: امروز دو خبر خوب اقتصادی برای مردم داریم.

سخنگوی دولت امروز از دوخبر خوب اقتصادی خبر داد. این خبرها چیست؟

بهادری‌جهرمی گفت: چندین خبر خوب در دهه فجر برای مردم داریم که در بخش‌های مختلف به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید اما دو خبر خوب و مهم را امروز در حوزه اقتصادی برای مردم عزیز داریم.

وی همچنین در خصوص وعده‌های دولت گفت: اولین وعده اولویت دادن به حفظ سلامت مردم بوده است. مطابق آن اولویت‌دهی اقتصادی در دستورکار دولت بود؛ به تدریج شاهد خبرهای خوب در حوزه اقتصادی خواهیم بود که زمان لازم برای مشاهده اقدامات لازم است.

وام بدون ضامن تا سقف ۵۰ میلیون تومان

سخنگوی دولت اضافه کرد: خبر خوب اول در حوزه اقتصادی اینکه وعده‌های رئیس‌جمهور برای تسهیل پرداخت وام به مردم عزیز محقق و عملی شد و کلیه متقاضیان تسهیلات خرد که رتبه اعتباری آنها B ،A و C است، می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان می‌توانند، بدون ضامن و با ارائه گواهی کسر از حقوق خود و نیز برای دریافت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، باز هم بدون نیاز به ضامن و با ارائه گواهی کسر از حقوق به همراه یک سفته یا چک، اقدام کنند.

استرداد سود مازاد بانکی

بهادری‌جهرمی با بیان اینکه وعده رئیس‌جمهور برای استرداد سود مازاد بانکی به نقطه عملیاتی و اجرایی رسید، افزود: اگر نرخ سود تسهیلات بانک‌ها بالاتر از نرخ مصوبه شورای پول و اعتبار باشد، بانک‌ها مکلف هستند مبلغی را که برای این منظور گرفتند برگردانند.

نتایج  سفر رئیسی به روسیه

وی سفر رئیس‌جمهور به روسیه را پربار خواند. جلسه رسمی کاری در کاخ کرملین برگزار شد و  علاوه بر آن سخنرانی رئیس‌جمهور در دوما نیز با استقبال زیادی رو به رو شد.

بهادری جهرمی گفت: در خصوص دستاوردها نیز در موضوعات دوجانبه، چندجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مباحث متعدد مطرح شد؛ در این سفر نگاه‌ها نزدیک و توافقات گسترده و قابل قبول بود.

وی بیان کرد: برخی قراردادها در همان زمان سفر نهایی شد و برخی از قراردادها و توافقات بلافاصله پس از جلسه روسای جمهور که جلسه نتیجه‌محور و عمل‌گرایانه‌ای بود به مقامات ابلاغ شد و برنامه‌ریزی‌ها برای تحقق آن آغاز شده است.

دولت در تامین ارز هیچ مشکلی ندارد

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در خصوص آمار دقیق فروش نفت و مقاصد آن، تصریح کرد: آمار فروش نفت و بازگشت ارزهای ناشی از آن قابل قبول است. مراجعه به سامانه نیما نشان می دهد دولت در تامین ارز با هیچ گونه مشکلی رو به رو نیست. برای فروش نفت به دولت اعتماد شود و نه به افرادی که اطلاع ندارند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا