رالی صعودی بازار ارزهای دیجیتال از سر گرفته شد؟

در هفته‌های گذشته، بازار ارز‌های دیجیتال نسبتاً آرام بود و این موضوع، به نگرانی‌ها در مورد اینکه آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها دچار رکود خواهند شد، دامن زده است.

به گزارش رصد روز، با این وجود، تحلیلگران بازار، با استناد به جریان‌های ورودی استیبل‌کوین‌ها و دلایل دیگر، معتقدند که احتمال از سرگیری چرخه صعودی همچنان بالاست.

در همین راستا، تیم تحلیلی IntoTheBlock گزارش داده که ارزش بازار استیبل کوین‌ها به شدت در حال بهبود است. طبق گزارش‌ها، ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها از اکتبر ۲۰۲۳ بیش از ۹ میلیارد دلار افزایش یافته و اکنون به ۱۳۳ میلیارد دلار رسیده است.crypto-bull-market-rally-to-resume این افزایش نشان‌دهنده قدرت مجدد بخش استیبل‌کوین‌ها است و بر تزریق نقدینگی قابل‌توجه به صنعت ارز‌های دیجیتال تاکید می‌کند. افزایش این شاخص همچنین نشانه امیدوارکننده‌ای از افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به شروع احتمالی روند صعودی بازار است.

در همین راستا، Zyre، تحلیلگر بازار، می‌گوید که استیبل‌کوین‌ها پلی میان امور مالی سنتی و صنعت کریپتو هستند. بنابراین، افزایش ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها نشان می‌دهد که «این پل در حال گسترش است تا علاقه‌مندان بیشتری به ارز‌های دیجیتال را در خود جای دهد.»

در این میان، لازم به ذکر است که USDT تتر با ارزش بازار بیش از ۹۷ میلیارد دلاری خود در بخش استیبل‌کوین‌ها پیشتاز است.

با این حال، تحلیلگران جی‌پی مورگان اخیرا نگرانی خود را در مورد تسلط USDT ابراز کرده و به خطرات قابل‌توجه این موضوع برای صنعت کریپتو اشاره کردند. در عوض، آن‌ها از USDC به دلیل انطباق شرکت صادرکننده آن، سیرکل (Circle) با مقررات، حمایت می‌کنند.

علاوه بر افزایش ارزش بازار استیبل‌کوین‌ها، کارشناسان صنعت بر این باورند که قیمت ارز‌های دیجیتال به دلیل رویداد هاوینگ آتی بیت کوین و تایید رسمی ETF‌های اسپات بیت کوین نیز افزایش خواهد یافت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط