راه‌حل‌هایی برای مردان که بتوانند مشکلات همسرشان را حل کنند

به گزارش رصد روز ، این که شما به عنوان مرد متوجه شوید که همسرتان در برخی از مسائل دچار مشکل شده، کار آسانی است، اما نکته مهم، راه‌های برطرف کردن مشکلات است.

با توجه به پیچیده‌تر شدن زندگی‌ها و با وجود پیشرفت تکنولوژی و افزایش گرفتاری ها، مشکلات زوجین نیز بیشتر شده و ذهن آن‌ها را به خود مشغول کرده است. از اینرو، شفالی باترا، روانپزشک و مشاور خانواده با اشاره به نشانه‌های بروز مشکلات در زنان، راه‌هایی برای برطرف کردن آن‌ها را مطرح کرده است و از مردان خواسته که هنگام بروز مشکل برای همسرانشان، به جزیی‌ترین حرکات و رفتار‌های آن‌ها توجه کنند.

تعهد، ارتباط و همکاری, سنگ بنای هر ازدواجی هستند که قدرت و موفقیت آن را مشخص و تضمین می‌کنند. اما یکی دیگر از پایه‌های محکم ازدواج می‌تواند آگاهی و بصیرت باشد. یعنی قبل از اتفاق افتادن واقعه‌ای، از آن باخبر شویم. چرا که ذهن و رفتار زنان بسیار مرموزانه و پنهانی است و اگرچه ممکن است خواسته‌ها یا آنچه در ذهن دارند را به صراحت بیان نکنند، اما انتظار دارند شوهرشان به خوبی آن‌ها را درک کنند و به نیاز‌های آنان پاسخ دهند؛ بنابراین، بسیار مهم است که مردان احساس همسر خود و دلیل آن احساس را درک کنند.

شما زمانی می‌توانید زن خود را به راحتی حمایت کنید که متوجه شوید او از مسئله‌ای پریشان است و این حمایت نه تنها به بهتر شدن حال زن کمک می‌کند بلکه به او اجازه می‌دهد تا از حمایت و پشتیبانی شما به عنوان مرد, قدردانی کند و در این میان پیوند زناشویی شما بیشتر تقویت می‌شود. از این رو، در ادامه، به مردان توصیه می شود که با ما همراه باشند تا با نشانه‌های پریشانی زن‌ها آشنا شوند و به عنوان همسر، آگاهی و بصیرت مطلوبی را در زندگی خود ایجاد کنند.

او مدام می‌گوید: «تو به من گوش نمی‌دهی»

روابط بین زن و شوهر با ارتباط صمیمانه بهبود پیدا می‌کند؛ به گونه‌ای که اگر زن شما متوجه شود که هنگام تعریف کردن او از فعالیت‌های روزمره‌اش یا اتفاقاتی که برای او افتاده، حواستان جای دیگری است یا از حرف‌هایش خسته شده‌اید، ممکن است از لحاظ روحی صدمه ببیند. هر چند که این صدمه یا نارضایتی را در رفتار خود نشان ندهد و منظور خود را از طریق جملاتی مانند «به حرف من گوش نمی‌دهی» به شما برساند و به همین خاطر، کینه به دل بگیرد.

شما را از کار‌های عادی روزمره حذف می‌کند

اگر زن بخواهد زمانی را وقف خود کند و برای خودش باشد و در آن زمان، یک سرگرمی خاصی را انجام دهد یا دوستانش را ملاقات کند، هیچ ایرادی وجود ندارد. اما اگر این زمان اختصاص داده شده به خودش، حالت همیشگی داشته باشد، رفتار زن می‌تواند به شما هشدار دهد که او از چیزی احساس ناراحتی می‌کند چرا که فاصله جسمی با فاصله عاطفی یکی و برابر نیست و شما باید با این رفتار‌های مکرر و پر واضح او متوجه شوید که زنتان پریشان است.

پیش همه به شما کنایه می‌زند

زوج‌های سالم، مشکلات خود را با یکدیگر در میان می‌گذارند و با یک بلوغ فکری و همراهی، تعارض‌های موجود را حل می‌کنند. نکته مهمی که در این جا وجود دارد این است که کنایه زدن یک نوع بیان منفعل از خشم است؛ پس اگر متوجه شدید که زن شما در حضور دیگران به شما کنایه می‌زند و شما را مورد تمسخر قرار می‌دهد، باید پریشانی آشکار او را درک کنید چرا که او فکر می‌کند تمایلی به گوش دادن مشکلاتش ندارید.

  گوجه فرنگی گران شد+ قیمت میوه و تره بار

چگونه می‌توانید مشکل پریشانی زن خود را حل کنید؟

از موقعیت فرار نکنید

همان گونه که نمی‌توانید از طوفان پنهان شوید و به خود تحمیل کنید که طوفان رد شده است، نباید از حرف زدن با زن پریشان‌حالتان هم فرار کنید و در عوض، کمی با او وقت بگذرانید و از زن بپرسید که آیا حالش خوب است؟ و اگر پاسخ منفی بود، از او درباره علت این حال بدش سؤال کنید.

به دنبال مقصر نباشید

گاهی اوقات رابطه بین زن و شوهر بنا به دلایلی به هم می‌خورد، اما این به هم خوردن رابطه، مقصری ندارد؛ پس به جای اینکه مدام به دنبال یک مقصر بگردید که حال زن شما را بد کرده است، به دنبال دلیل آن باشید و سعی کنید راهی بیابید تا آتش خشم او را خاموش کنید.

به فکر جدا شدن از یکدیگر نباشید

به جای اینکه رابطه‌تان با زن خود را سرد و برای مدتی، با این تصور که همه چیز خود به خود حل خواهد شد، خود را از شرایط دور کنید، با زن خود همدردی کنید و به او دلداری دهید. زیرا اگرچه گفتن حرف‌های خوب دشوار است، اما هزینه زیادی ندارد.

از لفظ «من» استفاده کنید

از اظهار نظر‌هایی که باعث اتهام به زن می‌شود پرهیز کنید و نگویید: «تو همیشه عصبانی و ناراحت هستی» و به جای آن، از جملاتی استفاده کنید که با «من» ساخته شده‌اند که در این میان، می‌توانید بگویید: «احساس می‌کنم از دست من ناراحت هستی، آیا کاری از دستم برمی‌آید که جبران کنم؟»

گوش کنید

گوش شنوا همان چیزی است که اغلب زنان می‌خواهند. یعنی زن‌ها انتظار دارند که شوهرانشان، با آن‌ها کمی وقت بگذارند و با دقت به حرف‌هایشان گوش دهند.

به خاطر داشته باشید هنگامی که زن شما تصمیم گرفت آنچه را که در ذهن دارد و او را آشفته کرده است، به اشتراک بگذارد، به صحبت‌های او کامل گوش کنید

اهداف خاص متمرکزی را برای حل مسئله، برای خود مشخص کنید

به زن خود نگویید که بیشتر و بهتر تلاش خواهم کرد چرا که این اظهارات کلی هستند و هیچ اطمینانی به آینده نمی‌دهند و بهتر است به صورت جزئی و دقیق به همسرتان بگویید که قرار است برای بهبود اوضاع چه کاری انجام دهید.

این کار‌ها می‌توانند خیلی ساده مانند درست کردن صبحانه آخر هفته و یا خیلی سخت مانند برطرف کردن اختلافات خانوادگی باشند، اما مسئله مهم‌تر، به حقیقت پیوستن آن‌ها است.

فرهنگ احترام و قدردانی، به تقویت ارتباط عاطفی شما و زنتان بسیار کمک خواهد کرد؛ بنابراین سعی کنید تمرکز خود را از معایب شریک زندگیتان بردارید و در عوض، به روش‌هایی فکر کنید که می‌توانید به او نشان دهید تا چه اندازه به خاطر داشتنش در زندگی خود، قدردان خداوند هستید و برای او به عنوان یک شخص همراه، ارزش قائل هستید.

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا