راه طلا از سکه جدا شد

قیمت طلا و سکه در طول معاملات دیروز روند یکدست کاهشی داشت؛ اما در پایان معاملات، روند قیمت در بازار طلا افزایشی شد و سکه با روند نزولی به کار خود پایان داد. فعالان این بازار همچنان سایه رکود تقاضا را حاکم بر معاملات طلا می‌دانند.

به گزارش رصد روز، قیمت طلا و سکه روز گذشته در روند کاهشی آغاز به کار کرد، اما در پایان معاملات دیروز ریتم قیمت‌ها در روند نامتوازن قرار گرفت. قیمت طلا هر چند رشد محدودی داشت، اما راه خود را از بازار سکه جدا کرد. روز گذشته هر دو فاکتور تعیین قیمت در بازار طلا کاهشی بود و قیمت انس جهانی از منطقه رشد تاریخی خود فاصله گرفت. در لحظه نگارش این گزارش طلای جهانی با رقم ۲۰۱۷ دلاری در حال معامله است.

فعالان بازار فلز زرد همچنان شرایط تقاضای طلا را رکودی می‌دانند و می‌گویند این افت تقاضا واحد‌های ساخت طلا را به شدت متضرر کرده و داد و ستد طلا و سکه ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

سکه امامی پرچمدار بیشترین رشد قیمت شد
دیروز چهاردهم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با رقم ۲۹ میلیون و ۲۱۳ هزار تومان معامله شد و کاهش ۳۸۶ هزار تومانی داشت. روز گذشته سکه بهار با افت ۲۰۲ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۸ هزار تومان معامله شد.

قیمت نیم‌سکه و ربع سکه، با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی با افت ۱۰۰ هزار تومانی روی قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی ایستاد.

ریتم طلا رشد داشت
در طول معاملات دیروز قیمت طلا کاهشی بود، اما روند قیمت در پایان بازار دیروز افزایش محدودی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد هشت هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون ۸۰۶ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش سه هزار تومانی داشت و با رقم دو میلیون و ۴۹۵ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۶۲ هزار تومان رسید.

دیروز حباب سکه در تمام قطعات افت داشت و فقط حباب سکه بهار رشد ۶ هزار تومانی داشت. حباب سکه امامی ۱۸۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۴ هزار تومان، ربع سکه ۹۷ هزار تومان و سکه‌گرمی ۷۴ هزار تومان کاهش داشت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار