رایحه نوع دوستی با تسهیلات قرض الحسنه بانک صادرات

مانده تسهیلات قرض الحسنه بانک صادرات در پابان تیرماه سال جاری در شرایطی به ۶۱۸ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال می رسد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۱ درصد رشد گزارش می کند

به گزارش اختصاصی رصد روز، توجه ویژه به عدالت اقتصادی و فاصله گرفتن از نظام ربوی علاوه بر اینکه مورد توجه فعالان اقتصادیست بلکه مورد تأکید آموزه های دینی و شعائر اخلاقیست. می توان گفت هرچه فرصت استفاده از امکانات مالی برای گروه‌های فقیر و کم درآمد فراهم شود تحقق عدالت اجتماعی عملی‌تر خواهد شد اهمیت قرض الحسنه در اعطای وام تولیدی در اقتصاد به این نکته برمی‌گردد که راهکار مقابله با آثار منفی نرخ بهره است.

قرض الحسنه در مکتب اسلام به عنوان بهترین شیوه جایگزین برای متقاضیان قرض به منظور تامین مالی اقلام مصرف ضروری شناخته شده که توانایی بازپرداخت اضافی قرض را ندارند به تعبیر دیگر نظام اقتصادی اسلام قرض الحسنه را به عنوان یکی از شیوه‌ها و ابزارهای موثر برای کاهش نابرابری توزیع درآمد در نظر گرفته است.

با این مقدمه اهمیت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در شبکه بانکی به خوبی مشخص می شود هرچند که هنوز گلایه های زیادی از عدم توجه برخی از بانکهای کشور نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه وجود دارد اما این مسئله هرگز نافی عملکرد بانکهایی نیست که در موضوع پرداخت تسهیلات قرض الحسنه پیشگام هستند.

بررسی ها نشان می دهد که بانک صادرات در زمینه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه کارنامه ای قابل توجهی داشته به طوریکه از این حیث جزو سه بانک نخست کشور محسوب می شود.

در پایان تیرماه سال جاری مانده تسهیلات قرض الحسنه بانک صادرات به ۶۱۸ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۷۱ درصدی را گزارش می کند.

جدول اعطای تسهیلات قرض الحسنه بانک صادرات طی چهارماهه نخست ۱۴۰۲

ماه میزان تسهیلات قرض الحسنه (میلیون ریال)
فروردین ۳.۳۹۸.۷۳۸
اردیبهشت ۴.۹۲۱.۷۹۵
خرداد ۷۶.۷۹۰.۹۹۲
تیر ۶۱.۶۱۶۳۸۹

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا