رسالت اصلی بانک توسعه صادرات تسهیل‌گری در واردات و صادرات است

رسالت اصلی بانک توسعه صادرات ایران کمک به توسعه تجارت خارجی و تسهیل‌گری در امر واردات و صادرات است.

به گزارش رصد روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، مدیرعامل بانک با بیان این مطلب در نشست مشترک با تجار و بازرگانان استان خراسان‌رضوی گفت: مزیت رقابتی بانک توسعه صادرات چابک بودن فرایندهای لازم برای بررسی و صدور مصوبات اعتباری است.

دکتر افشین خانی در این جلسه با تشریح خدمات و تسهیلات ویژه بانک، از طرح الماسان به عنوان مجموعه خدماتی نام برد که مشتریان و شرکت‌های بزرگ می‌توانند برای پیشبرد فعالیت‌های خود از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از آمارها و شاخص‌های عملکردی در سال گذشته، از سرعت در اعطای ضمانت‌نامه‌های بانکی به عنوان یکی دیگر از مزایای رقابتی بانک نام برد و اضافه کرد، هدف اصلی بانک تسهیل در امر صادرات است و در این راستا بانک توسعه صادرات ایران بر اساس مقررات، بر اساس بسته سیاست‌های اعتباری خود تا چند برابر میانگین موجودی مشتریان، اقدام به اعطا تسهیلات می‌کند.

خانی در ادامه سخنان خود از افزایش ۳۰ الی ۶۰ درصدی اختیارات به شعب بانک در سال جدید برای افزایش توان اعطای خدمات به مردم خبر داد و تصریح کرد: ما در حوزه تامین مالی از فرایند تعریف‌شده‌ی معقول پیروی می‌کنیم و در این مسیر خدمات مطلوبی به مشتریان برای افزایش میزان رضایتمندی آنها تعریف کرده‌ایم.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از تعریف زنجیره تأمین مالی برای بخش معدن کشور به عنوان یکی از برنامه‌هایی یاد کرد که در دستور جدی بانک قرار دارد و ادامه داد: در سال گذشته بالای ۹۹ درصد تسهیلات بانک به بخش خصوصی و غالب آن هم در بخش تولیدی بوده که دقیقا مطابق با منویات مقام معظم رهبری برای افزایش تولید با مشارکت مردم می‌باشد.

وی یکی از سیاست‌های جدی بانک توسعه صادرات را حرکت در مسیر بانکداری هوشمند دانست و گفت: تعداد کم شعبه‌های بانک در سراسر کشور، فرصت بی‌بدیلی برای تحقق این سیاست در بازه زمانی کوتاه‌مدت است.

دکتر خانی در بخش دیگری از سخنان خود از کوتاه بودن سطوح اخذ مصوبه‌های اعتباری به عنوان یکی دیگر از فرصت‌های پیش رو برای مشتریان بانک یاد کرد و اضافه کرد: تحقق انتظارات و مطالبات نسل‌ جدید و آینده از نظام بانکی در گرو تامین زیرساخت‌های فناوری است که بانک توسعه صادرات در این مسیر قرار گرفته است.

گفتنی است در این نشست که با حضور برخی از مدیران ارشد بانک برگزار شد، تجار و نمایندگان شرکت‌های بزرگ تولیدی و صنعتی و معدنی استان خراسان‌رضوی از تسهیل ارائه خدمات بانکی، افزایش میزان ریسک‌پذیری، افزایش اختیارات لازم به شعب‌، فراهم آوری زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات آنلاین و … به عنوان برخی از انتظارات خود از بانک اشاره کردند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط