رشد شاخص اقتصادی کشور به بیش از ۶ درصدر رسید

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز شاخص رشد اقتصادی کشور به بیش از ۶ درصد رسیده است گفت: رشد اقتصادی در حوزه نفت به نزدیک ۲۰ درصد رسیده است .امروز جمهوری اسلامی ایران باافتخار اعلام می‌کند که برای نفت کشور مشتری داشته و هر آنچه ت...

به گزارش رصد روز، محسن منصوری در شورای اداری استان سمنان اظهار داشت: طرح‌های انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان در دولت سیزدهم از چند محور در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه این اَبَر پروژه آب‌رسانی با سرمایه‌گذاری از طریق مدل‌های مختلف تأمین مالی برنامه‌ریزی‌شده است تصریح کرد: در این راستا دولت مسئله آب سمنان را نیز با جدیت دنبال خواهد کرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی مصوبات نخستین سفر دولت سیزدهم به استان سمنان در حوزه عمرانی بر اساس زمان‌بندی اجرای آن و همچنین تحقق ۸۰ درصدی پروژه‌های اقتصادی این سفر تاکنون، از تلاش‌ها و پیگیری‌های استاندار سمنان در راستای تحقق مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور قدردانی کرد.‌

منصوری با اشاره به‌قرار داشتن استان سمنان در آستانه دور دوم سفر رئیس‌جمهور به این استان، بر لزوم تکمیل و تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام این استان به‌صورت ویژه تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهم‌ترین عملکردهای دولت سیزدهم گفت: رویکرد سیاست خارجی دولت سیزدهم مبتنی بر حل مسئله، توجه به معیشت و منافع و اقتصاد ملی است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: مسائل و مشکلات مختلف موجود، در تعاملات با همسایگان و سایر کشورهای همسایه و غیر همسایه بررسی و رسیدگی می‌شود.

منصوری با بیان اینکه اقدامات بسیار مطلوبی از سوی دولت سیزدهم در عرصه‌های مختلف انجام‌شده است گفت: اگرچه پیشرفت‌های مطلوبی در کشور حاصل ‌شد، اما اقدامات بر زمین‌مانده و کاستی‌هایی نیز موجود است باید با جدیت دنبال شود.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت در سیاست خارجی، تقویت و توجه به امنیت ملی و تقویت جبهه مقاومت است خاطرنشان کرد: این‌ مهم در نهایت اثرات مؤثر و مثبتی بر مسائل و مباحث داخل کشور نیز خواهد داشت.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور تأکید کرد: انقلاب اسلامی با ایستادگی و توجه به آرمان‌ها و ارزش‌ها و با دوری از تساهل و تعامل بر روی ارزش‌ها و اعتقادات دینی، پیروز و قدرتمند خواهد بود و به سمت قله‌های پیشرفت ارائه مسیر خواهد داشت.

منصوری با بیان اینکه دولت آیت‌الله رئیسی، در مقابل دولت‌های سرسپرده به بیگانگان برای کمک، متکی به نخبگان و توان داخل است اظهار داشت: اقدامات بسیار بزرگی با نگاه مؤمنانه دولت در راستای رفع برخی مشکلات و نقاط ضعف در کشور انجام شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز شاخص رشد اقتصادی کشور به بیش از ۶ درصد رسیده است گفت: رشد اقتصادی در حوزه نفت به نزدیک ۲۰ درصد نیز رسیده است و این مهم مایه مباهات است.

منصوری تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران باافتخار اعلام می‌کند که برای نفت کشور مشتری داشته و هر آنچه تولید شود را به فروش می‌رساند.

وی با اشاره به‌سرعت بالای اجرای وعده رئیس‌جمهور در حوزه مسکن و احداث چهار میلیون واحد مسکونی در کشور بیان کرد: تعداد واحدهای احداث‌شده در قالب طرح نهضت ملی مسکن امروز به بیش از ۲ میلیون واحد رسیده است‌.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور از سوی وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی نوسازی و اضافه‌شده است گفت: ما معتقدیم ظرفیت‌های داخلی برای پیشرفت و بالندگی کشور و رفع مسائل و موارد در صورت مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح، اقدامات جهادی و تسریع در امور همراه باقدرت و جدیت، کفایت می‌کند.

منصوری با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کشور، به تلاش‌ها و برخی اقدامات دولت در حوزه اقتصاد پرداخت و با بیان اینکه تورم کشور در حوزه مسکن نیز با تدابیر اتخاذشده بالغ‌بر ۶ ماه گذشته در عدد منفی باقی‌مانده است گفت: امروز اگرچه وضعیت نرخ تورم در کشور اندکی بهتر شده است، اما معتقدیم که در راستای کاهش و مهار تورم باید بیش‌ازپیش تلاش شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار