رشد ۵ برابری خروج سرمایه از بورس تهران

 روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای پنجمین روز متوالی منفی شد و 352 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به دیروز بیش از 5 برابر بیشتر شده است.

به گزارش رصد روز،   در معاملات روز دوشنبه یکم آبان ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۰ هزار و ۳۲۱ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۲۱ هزار و ۸۹۱ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش ۴ هزار و ۲۴۷ واحد در رقم ۶۸۵ هزار و ۸۹۹ واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با افت ۱۶۴ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۸۶۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با نزول هزار و ۳۱۹ واحد به سطح ۱۲۲ هزار و ۱۶۶ واحد رسید.

افزایش خروج سرمایه از بورس

روز دوشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای پنجمین روز متوالی منفی شد و ۳۵۲ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به دیروز بیش از ۵ برابر بیشتر شده است.

امروز نماد ونوین بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۳۵ میلیارد تومان بود. پس از ونوین، نمادهای شبندر، سپید، بازرگام و ثفارس بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در میان گروه‌ها نیز، گروه‌های پالایشی، فلزات اساسی و خودرویی‌ها بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای حفاری، وبملت، زملارد، وآیند و کحافظ تعلق داشت.

امروز شبندر، شپنا و کگل نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل وبملت، فولاد و بوعلی از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای هرمز، شگویا و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای غصینو، نیان و ساوه بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ثشاهد بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و شبندر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نیان، تاپکیش و ثپردیس بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۲۲۸ هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۲۲ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان بود که ۹۷ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۷ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۱۱۹ میلیارد تومان بود.

پس از وبملت، حفاری بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثشاهد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد شبندر و ثفارس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وبملت با تعداد ۲۶۴ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۶۳۵ سهم در صدر قرار گرفته است. حفاری در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به ثبهساز تعلق داشت. دو نماد خساپا و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات دوشنبه، ۳۹ نماد صف خرید داشتند و ۸۴ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۳۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۹۶ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۳۴۹ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

منبع:اکوایران

مطالب مرتبط