رشد ۵۵ هزار واحدی شاخص کل بورس+ نقشه بازار ۲۰ مهر

به گزارش رصد روز ، شاخص کل در بازار بورس امروز (‌یکشنبه) ۵۵ هزار و ۲۲۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۹۷هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۳۸  میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳۸ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۸ هزار و ۴۷۹ واحد افزایش به ۴۱۸ هزار و ۹۹۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵ هزار و ۵۵۶ واحد رشد به ۲۷۴هزار و ۵۳۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول۴۰ هزار و ۶۲۶ واحد و شاخص بازار دوم ۱۱۰ هزار و ۷۰۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پالایش نفت تهران (شتران) با ۶ هزار و ۹۲۸ واحد، هلدینگ خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۱۶۸ واحد، فولاد مبارکه (فولاد) با ۴ هزار و ۴۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳هزار و ۳۵۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳ هزار و ۳۱۷ واحد، سرمایه گذاری نفت و گاز تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۶۶۳ واحد و مخابرات (اخابر) با یک هزار و ۳۹۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ٢۴٧ واحد، گروه صنعتی ملی (وملی) با ١۵١ واحد، بانک خاورمینه (وخاور) با ۶٧ واحد،گروه صنعتی بوتان (لبوتان) با ۶٠ واحد، فولاد آلیلژی ایران (فولاژ) با ۵۴ واحد و پارس الکتریک (لپارس) با ۵۴ واحد با تاثیر منفی برشاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نمادهای بانک ملت، ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴ میلیارد و ۱۰۷ هزار برگه سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز  ۳۵۹ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۴۷۵  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۱۱۲  میلیون برگه سهم به ارزش ۵۶ هزار و ۸۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، شرکت سرمایه‌گذاری سپهر صادرات (وسپهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

 

 

نقشه بازار در نیمه اول معاملات بورس و فرابورس

 

 

 

 

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا