رفتار سلیقه‌ای گشت ارشاد به پای نظام نوشته می‌شود

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز؛ جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس با اشاره به اتفاق رخ داده برای مهسا امینی و فوت این دختر بعد از سکته در گشت ارشاد گفت: این رفتار سلیقه ای، تک بعدی و‌ضرر آفرین گشت ارشاد امروز به پای کل نظام نوشته می شود. نه در قرآن نه در احادیث و نه در دین ‌نه در منویات رهبر و‌امام ذکر نشده است که با زن مسلمان این نوع برخورد شود. در قانون اساسی ما نیز چنین اجازه ای داده نشده است که چنین برخوردی با یک شهروند شود.

مهسا امینی دختر ۲۲ ساله کردستانی در سفر به تهران، توسط گشت ارشاد بازداشت و در مقر پلیس سکته کرد و بعد از انتقال به بیمارستان جان باخت.

این نماینده مجلس در مصاحبه با خبرنگار عصرایران گفت هر انسانی که ذره ای انسانیت و شرافت در وجودش باشد از این اتفاق ناراحت و متاثر می شود ما از این دستور رییس جمهور در بحث رسیدگی به این مسئله استقبال می کنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس اظهار کرد: بنده درخواست جلسه فوری برای کمیسیون امور داخلی کشور با حضور وزیر کشور، مسئولان فراجا و وزارت بهداشت داده ام تا ابعاد این ماجرا به صورت دقیق بررسی شود. اما قطعا در خواست تشکیل کمیته حقیقت یاب را به رئیس مجلس برای بررسی این مسئله می دهیم . پیگیری ما در کمیسیون با مسائل دیگر کفایت می کند و قطعا نتایجی را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: این اقدامات ضربه اساسی به نظام و انقلاب و اعتماد مردم است و هیچ جای دفاعی ندارد ما بارها بارها در مورد گشت ارشاد تذکر داده بودیم. گشت ارشاد در حالت تک بعدی در حال عمل کردن است و نه تنها نفعی برای جامعه و نظام ندارد بلکه مضرات و عواقب تصمیمات لحظه ای و سلیقه ای بعضی ها در این مجموعه مستقیم به نظام برمی گردد و آنچه که نباید می شد امروز اتفاق افتاد و به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

وی ادامه داد: هر کسی بخواهد با فرافکنی این موضوع را کوچک و بی اهمیت جلوه دهد یا بخواهد نمایندگان مجلسی که این موضوع را پیگیری می کنند را با برچسب های همانند موافقت با بی حجابی و آزادی حجاب متهم کند خودشان دانسته پا در مسیری می گذارند که به نفع نظام نیست و در پازل دشمن بازی می کنند.

وی ادامه داد: بنده به عنوان نماینده مردم در چارچوب اختیارات قانونی خودم و وظایفی که برعهده دارم این موضوع را پیگیری می کنم و این به این معنی نیست که ما با قانون حجاب مشکل داریم.

وی با بیان اینکه این نوع رفتارها برای نظام هزینه ایجاد کرده است و با روح وروان مردم بازی کردن است،گفت: آنهایی که می خواهند به کسانی که این مسئله را پیگیری می کنند برچسب بزنند در محضر شهدا ‌وامام و ملت ایران روسیاه هستند ما این مسئله را پیگیری می کنیم ضمن اینکه نافی زحمات عزیزان مان در مجموعه نیروی انتظامی در کل کشور نیستیم و قدردان زحمات آنها هستیم اما آنجایی که ایراد وجود دارد باید ایراد رفع شود و حقیقت گفته شود . دفاع در جایی که اشتباه وجود دارد کار غلط و ناپسندی است.

وی در مورد استفاده مجلس از ابزارهای نظارتی همانند سوال و استیضاح از وزیر کشور در این مورد،گفت: نیروی انتظامی مدتی است که از زیر مجموعه وزارت کشور خارج شده است و همانند سپاه و ارتش مجموعه مستقلی است. اینکه ما از ابزارهای نظارتی مان در مورد مجموعه وزارت کشور در این مورد استفاده نکنیم بستگی به همکاری مجموعه وزارت کشور با ما در پیگیری این مسئله دارد که امیدواریم کار به آنجا نرسد و با خرد جمعی و‌ بدون تعصبات کورکورانه که عده معدودی دنبال آن هستند این فضا را به سمت و سویی ببریم که این گشت ارشاد از یک تهدید و معضل خارج شود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس با تاکید بر اینکه گشت ارشاد امروز تبدیل به پاشنه آشیلی برای نظام شده است،گفت: ما امروز خبر مهمی همانند پیوستن ایران به پیمان شانگهای را داشتیم که چنین اتفاقی که با رفتار بچگانه ای عده ای رخ داد این مسئله مهم را تحت تاثیر قرار داد و ملتی را داغدار کرد. شدت این اتفاق به حدی است که همه مسایل کشور را تحت شعاع خود قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد: همه این رفتارها غیرعمد نیست و اتفاقا بخشی از آنها عمدی است. بعضی وقتها این جوابهای که همه شان غلط است نشان می دهد که آن افراد جواب درست را بلدند که همه را غلط می زنند و این جای نگرانی دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا