صالح‌آبادی، رئیس بانک مرکزی:
رمز پول ملی راه اندازی می شود

به گزارش رصد روز، علی صالح‌آبادی، رئیس بانک مرکزی در اجلاس انجمن مالی اسلامی از تصویب چارچوب انتشار ارز دیجیتال ملی خبر داد. اگرچه در این جلسه هیچ جزئیاتی اعلام نشده، اما نگاه کارشناسان داخلی به پروژه رمزارز ملی چیست؟

مروز هفتمین همایش مالی اسلامی توسط انجمن مالی اسلامی برگزار شد و رئیس بانک مرکزی در این انجمن از تصویب چارچوب انتشار رمزریال در شورای پول و اعتبار خبر داد.

اما آنچه علی صالح آبادی درباره رمزارز داخلی اعلام کرد به همین خبر محدود می‌شد و او هیچ توضیحی درباره چارچوب انتشار رمزارز ملی اعلام نکرد.

در ادامه این نشست مهران محرمیان، معاون فناوری بانک مرکزی در رابطه با رمزریال گفت: بسیاری از بانک‌های مرکزی در سایر کشور‌ها در این خصوص فعالیت می‌کنند، در بانک مرکزی کشور ما نیز از چند سال گذشته این موضوع مطرح شده و اقدامات فنی انجام و مقررات آن در شورای پول و اعتبار نیز تصویب شده است.

محرابیان در رابطه با استفاده از رمزریال برای واردات کالا گفت: مصوبه مرداد ماه هیات وزیران بود که در واردات از رمزارز استفاده کنیم که آیین‌نامه‌های اجرایی آن در حال تدوین است و به زودی اجرا و جزییات این موضوع اعلام می‌شود و هدف این است که افرادی که می‌خواهند در واردات از رمزارز استفاده کنند مشکلی نداشته باشند.

چند روز پیش هم علیرضا پیمان‌پاک از راه‌اندازی شبکه بلاکچین برای واردات کالا خبر داد و به نظر می‌رسد قرار است بخشی از ارز صادرات از طریق رمزارز تامین شود.

انجمن مالی اسلامی در سال ۹۵ تاسیس شده و علی صالح‌آبادی، عباس موسویان و غلامرضا مصباحی مقدم از موسسان این انجمن بودند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا