روسیه نسبت به قطع کامل روابط با آمریکا هشدار داد

کرملین هشدار داده است که ایده واشنگتن برای معرفی روسیه به عنوان حامی تروریسم عواقب شدیدی خواهد داشت.

به گزارش رصد روز، کرملین هشدار داده است که ایده واشنگتن برای معرفی روسیه به عنوان حامی تروریسم عواقب شدیدی خواهد داشت.

 وزارت امور خارجه روسیه هشدار داد که اگر سناتورهای کنگره آمریکا به راه خود ادامه دهند و واشنگتن روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی کند، احتمالاً منجر به شکست کامل روابط دیپلماتیک بین دو کشور خواهد شد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: اگر مردم در واشنگتن تصمیم بگیرند که هرگونه تعامل با مسکو را به طور کامل متوقف کنند، ما می‌توانیم با آن زندگی کنیم؛ در این مورد نباید شکی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان به طعنه گفت: امیدوارم که سخنران پرنده [آمریکا] به زودی به پایگاه خود بازگردد و با افرادی که حداقل علاقه‌ای به نحوه کار تجارت دیپلماسی دارند، [برای نام روسیه به عنوان حامی تروریسم] گفتگو کند.

ایده اضافه کردن روسیه به لیست سیاه که در حال حاضر شامل ایران، کره شمالی، سوریه و کوبا می‌شود، توسط برخی قانونگذاران مانند سناتور لیندسی گراهام حمایت می‌شود. قطعنامه غیرالزام‌ آوری که از وزارت امور خارجه آمریکا می‌خواهد چنین اقدامی را اتخاذ کند، هفته گذشته در سنا تصویب شد.

بنا بر گزارش‌ها، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در برابر درخواست‌های کنگره و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، مبنی بر سیلی زدن به نام تروریسم علیه روسیه مقاومت کرده است.

کاخ سفید استدلال کرد که چنین اقدامی از نظر تحریم‌های ضد روسیه که ایالات متحده مایل به اعمال آن است و ممکن است به طرق مختلف نتیجه معکوس داشته باشد، هیچ اثر عملی نخواهد داشت.

زاخارووا گفت اگر ایالات متحده روسیه را به عنوان دولتی حامی تروریسم معرفی کند، برای دو کشور “نقطه بی بازگشت” خواهد بود. وی اظهار داشت که درخواست‌ها برای انجام این کار نشانه ضعف آمریکاست، زیرا واشنگتن دیگر در موقعیتی نیست که به سادگی به خواست خود، ملّتی را که به دلایلی، سیاستش را نمی‌پسندد از پای درآورد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار