روغن خام موجود در گمرکات به اندازه تامین نیاز ۴ ماه کشور است

دبیر ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تامین روغن مورد نیاز کشور وجود ندارد گفت: روغن خام موجود در گمرکات کشور به اندازه تامین نیاز 4 ماه کشور است.

به گزارش رصد روز، عباس قبادی امروز در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در تامین روغن خام مورد نیاز واحدهای تولیدی هیچ مشکلی وجود ندارد گفت: روغن خام موجود در گمرکات کشور به اندازه مصرف ۴ ماه کشور است.

دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: روغن خام موجود در گمرکات بالغ بر ۴۵۰ هزار تن است که به اندازه مصرف ۴ ماه کشور است. 

وی بیان داشت: در سال های گذشته کارخانجات روغن در ایام نوروز حدود ۱۵ روز تعطیلی داشتند که امسال مقرر شد تعطیلی کارخانه ها حداکثر به سه روز کاهش یابد و کارخانجات برای تامین نیاز روغن با سه شیفت کار کنند تا کسری روغن در بازار جبران شود.

قبادی با اشاره به اینکه سهمیه ورق نیز برای کارخانجات روغن در نظر گرفته شده است، گفت: لذا مقرر شد که کل نیاز حلب کارخانجات روغن تامین شود و معاونت امور صنایع وزارت صمت نیز این کار را انجام داده است.

وی گفت: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گزارشی از روند قیمت ها در بازار ارایه شد که براساس این گزارش در هفته گذشته تنها در سه یا چهار قلم کالا افزایش قیمت داشته ایم و لذا در مابقی کالاها ثبات نسبی قیمتها حاکم بوده است و در حوزه کالاهای اساسی نیز شرایط خوبی داشته ایم.

قبادی بیان داشت: روند وروی کالا به کشور با ثبات و مناسب است و مقادیر قابل توجه کالا از بنادر و گمرکات کشور در حال ترخیص است.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

 

فارس

مطالب مرتبط

آخرین اخبار