روند نزولی قیمت دلار ادامه دار است؟

تحلیلگران بازار با توجه به شکاف درهم نسبت به دلار هرات معتقدند اگر بازارساز در روز یکشنبه تزریق نداشته باشد با توجه به اشباع فروش امکان توقف کاهش یا استراحت در بازار ارز وجود دارد. اما در صورت تزریق بازار ارز به راه کاهش خود ادامه خواهد د...

به گزارش رصد روز، قیمت تتر و قیمت دلار در بازار شنبه دو کانال از دست دادند. قیمت دلار در هرات هرات طی یک هفته گذشته چهار کانال عقب نشست و در روز شنبه به ۶۰ هزار تومان رسید. در هرات قیمت دلار ۶۲ هزار و ۲۵۰ تومان شروع به کار کرد و با کاهش در نیمه اول وارد کانال ۶۱ هزار تومان شد. در ادامه و در نیمه دوم قیمت دلار هرات با کاهش بیشتر کانال ۶۱ هزار تومان را هم از دست داد و در ۶۰ هزار و ۶۵۰ تومان به کار خود پایان داد. در معاملات پشت خطی در ابتدا قیمت دلار با حمایت به مرز ۶۱ هزار تومان رسید اما دوباره با افت در ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان بسته شد.

قیمت درهم با گپ منفی ۱۵۰ تومانی در ۱۶ هزار و ۹۷۰ تومان بازگشایی کرد و با کاهش ۱۸۰ تومانی به ۱۶ هزار و ۷۹۰ تومان رسید. قیمت دلار برآورد شده از درهم ۶۱ هزار و ۶۱۹ تومان محاسبه می‌شود. حباب درهم نسبت به دلار در روز شنبه مثبت شد. شکاف دلار برآورد شده از درهم و قیمت دلار هرات به هزار تومان رسید که عدد قابل توجهی است.

قیمت تتر با کاهش از کانال ۶۳ هزار تومان به کانال ۶۱ هزار تومان رسید و در ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان حمایت شد. قیمت تتر در روز شنبه بیش از هزار و ۸۰۰ تومان نزول کرد.

با کاهش قیمت دلار در بازار ارز آزاد، پیش‌بینی رسانه‌های نزدیک به دولت از روند نزولی قیمت دلار مورد توجه معامله‌گران قرار گرفت. پیش بینی این رسانه‌ها از قیمت دلار این بود که قیمت دلار به دامنه ۵۰ هزار تومان برمی‌گردد.

به عقیده تحلیل‌گران فنی قیمت دلار هرات در حوالی ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان اشباع فروش دارد و از آن‌جایی که نزدیک اصلاح فیبوناچی بازار است می‌تواند نسبت به آن واکنش داشته باشد. اما اگر قیمت دلار از این ناحیه حمایت نشود حمایت بعدی ۶۰ هزار و ۲۰۰ تومان است که احتمال سرک کشی به محدوده ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان نیز در بازار وجود دارد.

تحلیلگران بازار با توجه به شکاف درهم نسبت به دلار هرات معتقدند اگر بازارساز در روز یکشنبه تزریق نداشته باشد با توجه به اشباع فروش امکان توقف کاهش یا استراحت در بازار ارز وجود دارد. در مجموع از منظر آن‌ها عامل تعیین‌کننده روند بازار ارز، تزریق یا عدم تزریق بازارساز است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار