ریزش شاخص بورس به نسبت هفته گذشته

در این هفته شاخص کل بورس تهران در مجموع بیش از 31 هزار واحد ریزش کرد تا نرخ کاهش آن بیشتر از هفته پیشین باشد.

به گزارش رصد روز، شاخص کل بورس تهران در روز شنبه ۱۴ هزار و ۲۳۹ واحد ریزش کرد. شاخص یکشنبه ۱۶ هزار و ۵۷۳ واحد پایین آمد. شاخص روز سه‌شنبه ۹ هزار و ۲۹۱ واحد افت کرد اما در روز چهارشنبه شاخص کل ۷ هزار و ۹۶۶ واحد رشد کرد.

بازدهی هفته
شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم ۲ میلیون و ۴۴ هزار و ۳۳۰ واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۳۱ هزار و ۱۶۲ واحد پایین‌تر ایستاد و بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۱.۵ درصد شد.

شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۷ هزار و ۲۱۷ واحد پایینتر ایستاد و بازدهی منفی یک درصدی را ثبت کرد.

افت ارزش معاملات خرد سهام
در این هفته، میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۱۲۶ هزار و ۸۱۴ میلیارد تومان بود. میانگین ارزش معاملات خرد بورس نیز ۲ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۲ هزار و ۶۶۴ میلیاردی هفته پیشین، کاهش ۵ درصدی داشته است.

افزایش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش
میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۸۹۳ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین ۲۶۱ میلیارد تومان بیشتر بود و رشد ۴۱ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان بود که در روز شنبه ثبت شد و کمترین رقم ۵۰۱ میلیارد تومان بود که در روز ‌‌چهارشنبه ثبت شد.

افت میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید
میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۴۰ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۱۲۲ میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۴۶ درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته ۲۱۴ میلیارد تومان بود و در روز ‌چهارشنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز ‌شنبه برمی‌گردد که ۱۰۸ میلیارد تومان بود.

تداوم خروج سرمایه حقیقی
در اولین روز معاملاتی هفته، ۵۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. روز یکشنبه نیز ۴۱۱ میلیارد تومان خارج شد. روز سه‎‌شنبه این رقم به ۳۰۶ میلیارد تومان رسید. در آخرین روز معاملاتی هفته برای دوازدهمین روز متوالی پول حقیقی خارج شد که ارزش آن ۱۷۹ میلیارد تومان بود.

در مجموع کل هفته هزار و ۳۹۶ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۳۴۹ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین ۲ درصد کاهش یافته است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط