ریزش ۱۵ درصدی بیت کوین با تصمیم جدید مدیر تسلا

به گزارش رصد روز، به نقل از اسپوتنیک، پس از آنکه ائلان ماسک بنیانگذار شرکت خودروی تسلا اعلام کرد که به دلیل تاثیر منفی ماینینگ ارزهای مجازی در محیط زیست، از پذیرش این نوع ارزها برای پرداخت پول خودرهای برقی خودداری می کند، ارزش این نوع ارزها ۱۵ درصد در بازارهای جهانی کاهش یافت.

بیت کوین پس از اعلام نگرانی بنیانگذار شرکت تسلا در باره مصرف بیش از حد انرژی سوختی ماینینگ بیت کوین  ۱۵ درصد ارزش خود را از دست داد.

البته ماسک گفته است که در انتظار دیگر ارزها است که ماینینگ آنها انرژی کمتر از یک درصد بیت کوین را داشته باشد.

«ماسک» در توئیتی اعلام کرد: «تسلا استفاده از بیت کوین را در خرید و فروش ها متوقف کرده است. ما درباره استفاده بیش از حد انرژی ماینینگ و مبادلات بیت کوین نگران هستیم  به ویژه ذغال سنگ  که انتشار  گازهای گلخانه ای آن نسبت به بقیه سوخت ها هم بیشتر است.

قیمت بیت کوین پس از این خبر از ۵۶۷۰۰ دلار به ۴۵۷۰۰ دلار سقوط کرد که کمترین قیمت از ماه مارس تاکنون محسوب می شود البته دوباره قیمت به ۵۰ هزار دلار برگشت.

قبلا تعریف و تمجیدهای «ماسک» از ارزهای مجازی در پرداخت پول خودروهای الکتریکی باعث بالا رفتن ارزش این ارزهای در بازارهای جهانی شد که خود شرکت تسلا هم ۱.۵ میلیارد دلار از این  نوع ارز را خریداری کرد.

پیش از این «ماسک» در یک نظر خواهی از مردم خواسته بود که آیا موافقند  فروش تسلا با ارز«دوگ کوین» انجام شود که ۷۸.۲ درصد موافق بوند و ۲۱.۸ درصد هم مخالفت کرده بودند.

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شده و اکنون بزرگترین ارز مجازی جهان محسوب می شود که بر اساس تکنولوژی بلاک چین بوده  و مبادلات آن امن تر است. قیمت این ارز پاییز گذشته به شدت افزایش یافت و از ۱۰ هزا دلار فراتر رفت و تا ماه مارس ۶ برابر شد.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا