زمان تحویل مسکن زلزله زدگان هرمزگان

رییس بنیاد مسکن با بیان اینکه ‌۲۵۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از زلزله در بندرعباس‌ از نو ساخته می‌شود، گفت:‌ برای تسریع در ساخت مسکن زلزله زدگان بخش فین در هرمزگان از چهار استان کمک گرفته ایم.

به گزارش رصد روز، رییس بنیاد مسکن با بیان اینکه ‌۲۵۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از زلزله در بندرعباس‌ از نو ساخته می‌شود، گفت:‌ برای تسریع در ساخت مسکن زلزله زدگان بخش فین در هرمزگان از چهار استان کمک گرفته ایم.

 اکبر نیکزاد ‌در بازدید از مناطق زلزله‌زده بندرعباس با اشاره به حجم بالای عملیات بازسازی در این مناطق اظهار داشت: ‌‌از بنیاد مسکن‌های چهار استان کردستان، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان برای بازسازی منطقه کمک گرفتیم ‌تا کار ساخت منازل مسکونی مردم زودتر به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه در بازدید‌ از منطقه ‌با مردم‌ بسیار نجیب و شریف و کم توقع مواجه شدیم، افزود: ‌هر روز که این عزیزان در چادر سپری کنند برای ما و به ویژه رییس جمهور سخت خواهد بود و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ‌تا پایان سال همه ‌واحد‌ها را تحویل خواهیم داد تا مردم در سال جدید زیر سقف‌های مقاوم اسکان پیدا کنند.

گزارش میدانی  از مناطق زلزله‌زده جنوب| همه مسئولان پای کار آمدند/ دلگرمی مردم با حضور “سپاه و بسیج‌”/ صدور رایگان پروانه ساخت

رییس بنیاد مسکن با بیان اینکه باید ۲۵۰۰ واحد آسیب‌دیده از زلزله، تخریب و از نو ساخته شود و ۷۰۰ واحد نیز نیاز به تعمیر دارد، از تشکیل پرونده برای این واحد‌ها خبر داد و تصریح کرد: برای بازسازی هر واحد مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات و ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص یافته است و مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز به واحد‌هایی تعلق می‌گیرد که نیاز به تعمیر دارند.

مطالب مرتبط