زمان واریز مابه‌التفاوت مستمری مددجویان بهزیستی اعلام شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه حدود ۴ هزار معلول ضایعه نخاعی و بسترگرا را در کشور داریم، اضافه کرد: باید تلاش کرد تا وضعیت نسبت به گذشته بهبود پیدا کند.

به گزارش رصد روز، مستمری جامعه مخاطب بهزیستی ۴۰ درصد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی افزایش یافت که بعد از تصویب هیأت دولت و اطلاع به سازمان بهزیستی اجرا خواهد شد.

علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بازدید از مرکز نگهداری درمان و کاهش آسیب معتادان قاجارخیل ساری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان بهزیستی بیش از ۱۶۰ ماموریت از جمله در حوزه‌های توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری از آسیب اجتماعی، معلولیت و اساسا آنچه به‌عنوان خروجی فقر و آسیب در کشور مطرح  است، را در دستور کار دارد.

وی گفت: با توجه حوادث جاده‌ای ۳۰۰ هزار حوادث جرحی سالانه رخ می‌دهد و حدود ۶۰ هزار معلول را جمعیت سازمان بهزیستی اضافه می‌کند لازم است در این زمینه تدبیر شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه حدود ۴ هزار معلول ضایعه نخاعی و بسترگرا را در کشور داریم، اضافه کرد: باید تلاش کرد تا وضعیت نسبت به گذشته بهبود پیدا کند.

قادری با اعلام اینکه در استان مازندران در پهنه بهره‌مندی از مستمری‌بگیران در حوزه اجتماعی و توانبخشی هیچ پشت نوبتی نداریم، تصریح کرد: خبر خوبی است به ویژه در استان که هیچ بانوی سرپرست خانواری که تحت شمول شرایط مستمری و یا فرد دارای معلولیت همگی در پایان سال ۱۴۰۱ مشمول دریافت مستمری شدند.

وی یادآور شد: در زمینه موضوع مناسب‌سازی و رسیدگی به مشکلات آسیب‌های اجتماعی نیز پیگیری‌های انجام شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره کمک هزینه معیشت و مستمری مددجویان این سازمان، اظهار کرد: هر ساله به لحاظ  با پیشنهاد دولت و تصویب در مجلس شورای اسلامی افزایش می‌یابد که امسال نیز مستمری جامعه مخاطب بهزیستی ۴۰ درصد براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی افزایش یافت که بعد از تصویب هیأت دولت و اطلاع به سازمان بهزیستی اجرا خواهد شد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا