زیان ۴۰ میلیارد دلاری سهامداران بورس در ۷۵ روز / سیلی که سرمایه مردم را می برد / کسی با تابلوی بورس عکس یادگاری نمی اندازد؟

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=””]در روزهایی کشور درگیر مسئله سیل در مناطق مختلف شده و بعضاً صحنه های دلخراشی را شاهد هستیم اتفاقی که در بورس در حال افتادن است کم از خس...

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=””]در روزهایی کشور درگیر مسئله سیل در مناطق مختلف شده و بعضاً صحنه های دلخراشی را شاهد هستیم اتفاقی که در بورس در حال افتادن است کم از خسارات وارد شده به مردم در موضوع سیل نیست بررسی ها حکایت از زیان سنگین سهامداران بورس طی ۷۵ روز گذشته می دهد و این درحالیست که هنوز هیچ مسئولی در مقابل چنین زیان سنگینی واکنشی نشان نداده همچنان سرمایه مردم در بازار سرمایه چوب حراج می خورد. [/box]

به گزارش اختصاصی رصد روز ، گرفتن عکسهای یادگاری در بحرانها موضوع جدیدی در کشور نیست اما این مسئله یک استثتا دارد که باید آن را در از دست رفتن سرمایه های مردم جستجو کرد زیرا علیرغم بحران موجود در بازار سرمایه هنوز هیچ مسئولی در کنار تابلوهای قرمز رنگ بورس که سرمایه مردم را در شیشه کرده و بسیاری را دچار ناراحتی های روحی و جسمی ساخته عکس یادگاری نینداخته که این خود حکایت از مستثنی بودن این مسئله در قاب مسئولین می دهد.

ارزش بازار بورس و فرابورس در ۷۵ روز گذشته بیش از ۱۱۵ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده و هیچ وعده ای در خصوص سر و سامان دادن به وضعیت بازار سهام محقق نشده. نگاهی به ارزش بازار بورس و فرابورس در ۷۵ روز گذشته نشان می دهد که ارزش بازار بورس ردر ۲۷ اردیبهشت ۶۳۸ هزار میلیارد تومان بود که در ۹ مرداد این رقم به ۵۴۳ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد و ارزش بازار فرابورس نیز که در ۲۷ ازدیبهشت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بود در ۹ مرداد به ۱۰۳ هزار میلیارد تومان رسید به عبارت دیگر طی بازه زمانی ۷۵ روزه ۱۱۵ هزار میلیارد تومان خسارت به سهامداران وارد شد و هنوز هیچکس پاسخ درخوری در این باره ارائه نمیدهد.

برای پی بردن به میزان خسارت وارد شده به مردم در بازار سرمایه کافیست میزان خسارات سیلاب اخیر در بخش کشاورزی با ضرر سهامداران بورس مقایسه شود. به گفته وزیر جهاد کشاورزی میزان خسارت اخیر در بخش کشاروزی ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و این یعنی طی ۷۵ روز گذشته سهامداران ۱۰۰ برابر بیش از سیل اخیر آسیب دیده اند.

برآورد دلاری میزان خسارت وارد شده به مردم در بازار سرمایه طی ۷۵ روز نشان میدهد که با در نظر گرفتن نرخ ۲۸ هزار تومانی دلار در بازار ۴۰ میلیارد دلار به مردم خسارت وارد شده که در نوع خود یک کورد است و خشتی دیگر از وعده های محقق نشده رئیس دولت سیزدهم خواهد بود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار