سرمایه‌‌گذاری در آپارتمان‌های نقلی

قیمت مسکن آپارتمان‌های ریزمتراژ برای متقاضیانی که قصد سرمایه‌‌گذاری در بازار مسکن دارند، مناسب‌تر است. به گزارش رصد روز،یکی از مقاصد اصلی خریدهای سرمایه‌‌ای در بازار مسکن از نیمه دوم دهه ۹۰ تاکنون، محدوده متراژی نقلی‌‌ها در بازار مسکن بود...

قیمت مسکن آپارتمان‌های ریزمتراژ برای متقاضیانی که قصد سرمایه‌‌گذاری در بازار مسکن دارند، مناسب‌تر است.

به گزارش رصد روز،یکی از مقاصد اصلی خریدهای سرمایه‌‌ای در بازار مسکن از نیمه دوم دهه ۹۰ تاکنون، محدوده متراژی نقلی‌‌ها در بازار مسکن بوده است.

دو ویژگی مهم آپارتمان‌‌های ریزمتراژ و به اصطلاح نقلی که موجب می‌شود تقاضای سرمایه‌‌ای به خرید آنها تمایل داشته باشد، یکی ناظر بر حدود قیمتی آنها و دیگری مربوط به میزان تقاضای موثر خرید این واحدهاست. آپارتمان‌‌های نقلی این امکان را به متقاضیان خرید سرمایه‌‌ای ملک می‌دهد که با حداقل نقدینگی ممکن برای ورود به بازار ملک مهیا شوند.

در مناطق بسیاری از شهر حتی با فروش خودرو و انضمام مبالغی به‌صورت وام، نقدینگی کافی برای خرید آپارتمان‌‌های زیر ۵۰مترمربع فراهم می‌شود. البته تامین بخشی از کسری بودجه خریدار از طریق رهن و اجاره ملک نیز میسر است. به این ترتیب آپارتمان‌‌های ریزمتراژ همواره یکی از گزینه‌های اصلی پیش‌روی متقاضیان خرید سرمایه‌‌ای ملک بوده است.

ویژگی دوم این واحدها نیز نقدشوندگی بالای آنهاست که موجب می‌شود هر زمان سرمایه‌‌گذار تصمیم به خروج از بازار ملک بگیرد، بتواند حتی با وجود رکود احتمالی در کمترین زمان ممکن نسبت به فروش واحد خود اقدام کند.

از آنجا که این واحدها به‌دلیل محدودیت متراژ در مجموع در زمره آپارتمان‌‌های قیمت‌‌پایین بازار مسکن دسته‌بندی می‌شوند و از سوی دیگر انتخاب اصلی خانه اولی‌‌ها هستند، خریداران غیرمصرفی می‌‌دانند فروش آپارتمان‌‌های نقلی در هر صورت برایشان به مراتب آسان‌‌تر از فروش واحدهای میان و بزرگ‌‌متراژ است.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار